ПАМ'ЯТКА по декларуванню доходів одноосібниками

Дата: 02.03.2021 13:39

Звертаємо увагу, що обов’язок громадянина подати річну декларацію передбачає ст. 67 Конституції України - Основного закону нашої держави ( зобов’язує кожного громадянина сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом).

Наразі триває кампанія  декларування отриманих доходів протягом 2020 року, зокрема, доходів  громадян отриманих від самостійного   обробітку земельних   ділянок (паів),  у тому числі продажу сількогосподарської продукції ОДНООСІБНИКИ ), ще одного із джерел надходжень податку на доходи фізичних осіб, що зараховується до бюджету сільської ради.

Відповідно до п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація про майновий стан  та доходи подається до податкової інспекції платниками податків за місцем  податкової адреси  за минулий рік  у порядку, встановленому законом в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Подання декларації громадян – це не лише конституційний обов’язок кожного, а й можливість покращити стан місцевих бюджетів, соціально-культурний розвиток громади та добробут самих громадян.