A A A K K K
для людей із порушенням зору
Кетрисанівська сільська територіальна громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Відділення стаціонарного догляду для постійного проживання

Фото без опису Фото без опису

На території міста Бобринець діє відділення стаціонарного догляду для постійного проживання комунальної установи “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” Кетрисанівської сільської ради, яке розпочало свою роботу по наданню соціальних послуг 01 серпня 2009 року у приміщенні Витязівської сільської амбулаторії, а вже з 01 квітня 2016 року відділення запрацювало за адресою: вул. Народна, буд. 93, м. Бобринець.

На той час за кошти державного та місцевого бюджетів було проведено реконструкцію приміщення бувшого терапевтичного відділення центральної районної лікарні на 30 ліжко-місць для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян.

На сьогоднішній день у відділенні, в мирі та злагоді, проживають 25 підопічних, з яких 10 проживаючих мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Робота відділення стаціонарного догляду для постійного проживання

Фото без описуПро підопічних піклуються 15 осіб обслуговуючого персоналу. Тут затишно, по-домашньому привітно і, не віриться, що живуть люди, які втратили родинні зв’язки або не мають можливості їх відновити. Адже стосунки всередині між ними – добросердечні, майже родинні.

Працівники, які доглядають за людьми похилого віку чуйні, доброзичливі, терплячі, тактовні. З розумінням відносяться до кожного підопічного, створюючи атмосферу справжнього домашнього затишку.

Допоміжні приміщення стаціонарного відділення укомплектовано сучасною побутовою технікою.

Фото без опису

 

 

 

ПРАЛЬНЯ

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

 

 

 

ЇДАЛЬНЯ

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

 

 

 

ВАННА КІМНАТА

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

 

 

 

 

САНВУЗОЛ

 

 

 

 

 

 

КІМНАТИ ДЛЯ ПРОЖИВАННЯ.

Фото без описуФото без опису

Також у відділені функціонує медичний кабінет, який обладнано необхідною апаратурою.

Фото без опису

Підопічні стаціонарного відділення забезпечені житлом, комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, тепло-, водопостачання тощо), одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем і столовим посудом, раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі з урахуванням віку і стану здоров'я, у межах натуральних норм харчування, передбачених для мешканців інтернатних установ. У щоденному меню свіжі та якісні м’ясні і молочні продукти, овочі та фрукти. Також підопічні установи забезпечуються цілодобовим медичним обслуговуванням, засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами відповідно до медичного висновку.

Раз на рік підопічні проходять комплексне медичне обстеження із залученням фахівців КНП “Кетрисанівський центр первинної медико-санітарної допомоги”. У всіх мешканців установи є медичні карти, згідно з якими забезпечується їх реабілітація з урахуванням фізичних, розумових і психологічних можливостей.

Молодші медичні сестри з догляду за хворими щодня проводять гігієнічну обробку ліжко-хворих, відповідно до графіка підопічних у відділенні купають, а що п’ятниці організовано проводиться санітарний день.

Під час свят у відділенні проводятьсязустрічі із гостями установи.

Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без описуУ відділення стаціонарного догляду для постійного проживання приймаються одинокі громадяни похилого віку, особи з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які відповідно до висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров'я за станом здоров'я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та допомоги, стаціонарного догляду, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг.

Надання соціальних послуг у відділенніможе здійснюватися за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) в обсязі, визначеному державними стандартами, можуть передбачатися особливі умови здійснення безоплатного надання соціальних послуг. При цьому засновник має право приймати рішення про надання соціальних послуг у відділенні за рахунок власних бюджетних коштів. Для цього приймається відповідне рішення.

Територіальний центр може надавати платні (за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб відповідно до законодавства) соціальні послуги у порядку, визначеному законодавством та цим переліком, особам похилого віку та особам з інвалідністю, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

Тарифи на соціальні послуги щороку визначаються надавачами соціальних послуг і затверджуються їх засновниками один раз на рік.

Право на позачергове влаштування до відділення стаціонарного догляду мають одинокі ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", жертви нацистських переслідувань, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1, 2 і 3 категорії, особи, депортовані за національною ознакою, у разі, коли вони не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та соціально-медичного обслуговування.

Одинокі ветерани праці, самотні громадяни похилого віку та члени сімей загиблих військовослужбовців мають переважне право на влаштування до відділення стаціонарного догляду.

Громадяни, які уклали договір довічного утримання (догляду), до відділення стаціонарного догляду не приймаються.

До відділення стаціонарного догляду громадяни приймаються за направленням (путівкою) виданою відділом “Центр надання адміністративних послуг “Центр дія” Кетрисанівської сільської ради, за місцем їх проживання.

Направлення (путівка) видається напідставі письмової заяви громадянина, паспорта, висновкулікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров'я про нездатність його до самообслуговування та потребу в постійномусторонньому догляді та допомозі.

Громадяни, які приймаються до відділення стаціонарного догляду, проходять карантин в окремому ізольованому приміщенні протягом 14 днів, після чого у разі відсутності інфекційних захворювань переводяться до приміщення постійного проживання.

Тимчасове вибуття громадянина із відділення стаціонарного догляду за особистим бажанням дозволяється за висновком лікаря та письмовим зобов'язанням родичів або осіб, які згодні його прийняти на проживання та забезпечити належний догляд і необхідні соціальні послуги.

Витрати, пов'язані з поїздкою до родичів або інших осіб, територіальний центр не компенсує.

Якщо громадянин тимчасово вибуває із відділення стаціонарного догляду на цей період він знімається з матеріального забезпечення. Про вибуття із відділення громадянин завчасно (за три дні) письмово повідомляє завідувача відділення стаціонарного догляду.

На кожного громадянина, який перебуває у відділенні стаціонарного догляду, ведеться особова справа, в якій міститься:

1) путівка на влаштування до відділення, видана відділом “Центр надання адміністративних послуг “Центр дія” Кетрисанівської сільської ради;

2) копія наказу директора територіального центру про влаштування особи до відділення стаціонарного догляду (на постійне/тимчасове проживання із зазначенням строку);

3) письмова заявагромадянина про прийняття до відділення стаціонарного догляду;

4) копія повідомлення про прийняття до відділення стаціонарного догляду;

5) довідка про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

6) копія повідомлення органу Пенсійного фонду України, про прийняття отримувача соціальної послуги на повне державне утримання (за умови призначення підопічному пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) та / або державної соціальної допомоги);

7) копія заяви про перерахування органом Пенсійного фонду України, органомсоціального захисту населення коштів територіальному центру відповідно до Порядку перерахування органами Пенсійного фонду України або структурними підрозділами з питань соціального захисту населення коштів установам (закладам), у яких особи перебувають на повному державному утриманні, та їх використання, за умови призначення отримувачу соціальних послуг пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) та/або державної соціальної допомоги;

8) копія паспорта громадянина України особи, яка проживає у відділенні стаціонарного догляду, або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Для іноземцівта осіб без громадянства копії посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або паспортного документа іноземця та посвідки на тимчасове проживання/посвідки на постійне проживання;

9) копії інших особистих документів (свідоцтва про народження, пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, військового квитка, посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій, учасника війни, ветерана праці, посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, особи, на яку поширюється дія законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про жертви нацистських переслідувань”, особи, яка має особливі трудові заслуги перед Батьківщиною);

10) копія документа, що засвідчує реєстрацію у державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, у якому зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків, або копія паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають про це відмітку в паспорті);

11) довідка про доходи заодин квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою;

12) декларація про доходи та майновий стан особи, яка потребує надання соціальних послуг (в разі потреби);

13) висновок лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров’я про нездатність до самообслуговування та можливість перебування у відділенні стаціонарного догляду;

14) комплексне визначення індивідуальних потреб;

15) індивідуальний план надання соціальних послуг;

16) договір про надання соціальних послуг;

17) копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (за наявності інвалідності);

18) копія індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю та індивідуального плану реабілітації (за наявності інвалідності);

19) копія договору про відкриття та обслуговування поточного рахунка (за наявності);

20) копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

21) акт передачі особистих речей на зберігання до камери схову (за наявності);

22) акт приймання-передачі грошей, коштовностей та цінних паперів отримувача соціальних послуг на зберігання до відділення стаціонарного догляду – до запиту їх власником (за необхідності);

23) акт (розписка) про ознайомлення отримувача соціальних послуг, його родичів з умовами проживання у стаціонарному відділенні, переведення до іншої(го) установи / закладу стаціонарного догляду або припинення надання соціальної послуги у відділенні стаціонарного догляду;

24) заяви та інші письмові звернення отримувача соціальних послуг, його родичів, подані до стаціонарного відділення територіального центру (за наявності);

25) копії документів щодо реагування на звернення отримувача соціальних послуг, його родичів (за наявності);

26) копія рішення Кетрисанівської сільської ради (в разі його прийняття) про звільнення від плати осіб похилого віку, осіб з інвалідністю (які досягли 18-річного віку) ІІ, ІІІ груп, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці);

27) рішення відділу “Центр надання адміністративних послуг “Центр дія” Кетрисанівської сільської ради про надання соціальних послуг.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь