Кетрисанівська сільська територіальна громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Удосконалення інструментів пробації

Дата: 29.06.2021 14:58
Кількість переглядів: 147

        Пробація України – можливості для змін! Це слоган пробації України, який містить багатогранну філософію широких можливостей - від зміни правосвідомості та життя окремого правопорушника, зміни підходів до реабілітації правопорушників та інтересів громади до зміни суспільства і держави в цілому. Натепер в Україні активно впроваджується нова модель роботи із правопорушниками, не пов’язана із позбавленням волі – система пробації.         

       Більшість суб’єктів, що вчиняють кримінальні правопорушення, характеризуються нестабільністю процесів соціалізації, які виявляються в деформації виховання, негативних результатах сімейних стосунків, появі асоціального оточення, марнування часу, відсутності бажання навчатися тощо. В результаті цього у таких суб’єктів в процесі розвитку формуються атрибути поведінки, які не відповідають прийнятим нормам та стають особистісними регуляторами поведінки.

       Враховуючи зазначене, Бобринецьким районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області питання соціально – психологічного супроводу осіб, які відбувають покарання розглядається як один зі складних безперервних соціальних процесів, в яких необхідно максимально використовувати час перебування на обліку клієнтів для проведення комплексу діагностичних, консультативних та профілактичних заходів.

      Саме тому, з метою здійснення якісного та ефективного психологічного супроводу клієнтів у Бобринецькому районному секторі пробації до участі у цьому процесі з 2017 року залучається волонтер пробації Олег Трушкін, що має вищу освіту та тривалий час працював в Бобринецькому РЦСССДМ та не на словах знає всі негаразди та проблеми, які виникають в неблагополучних сім’ях та сім’ях які знаходились під соціальним супровідом. В деяких із цих сімей і проживають клієнти пробації. В наслідок проведення систематичних психологічних консультувань персонал органу пробації отримує можливість краще розпізнавати індивідуально-психологічні особливості певного клієнта пробації, шляхом швидкої реєстрації його істотних параметрів і подальшого віднесення до певної діагностичної категорії з метою прогнозу його поведінки та прийняття рішення про можливості впливу на цю поведінку у бажаному напрямку. Завдяки збалансованій соціально - психологічній інтервенції з боку волонтера рівень мотивації частини клієнтів змінюється з рівня «незацікавленості у змінах» до рівня «готовність до змін та дія». Здійснюється проведення інформаційно – просвітницької роботи серед родичів, а також осіб, які можуть позитивно впливати на неповнолітнього клієнта пробації та користуються у них повагою та авторитетом. Клієнти пробації отримали можливість брати участь у тренінгових вправах, що спрямовані на розвиток взаємодії, корекції самооцінки, комунікативних навичок та позиції в міжособистісному спілкуванні. З метою підвищення якості проведення соціально – виховної роботи серед клієнтів пробації та впровадження сучасних інноваційних форм дистанційної взаємодії за допомогою різноманітного аудіо та візуального програмного забезпечення волонтером пробації проводяться майстер-класи, онлайн заняття для клієнтів пробації Бобринецького районного сектору з використанням сервісного забезпечення платформи «Zoom».

 

Юрій Ткаченко

Бобринецький районний

сектор пробації

 

 

   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь