З 21 жовтня в Україні набудуть чинності нові правила міжрегіональних перевезень у «жовтій» та «червоній» зонах.

Дата: 20.10.2021 16:48

Стосовно зон

Щодня ситуація змінюється, область може перейти з однієї зони в іншу. Тому варто подбати про документи для безперешкодного проїзду.

Нові правила стосуються МІЖОБЛАСНИХ поїздок автобусами, літаками та потягами.

На громадський транспорт у місті та перевезення у межах області зміни не поширюються.

Які документи потрібні?

Для поїздок МІЖ ОБЛАСТЯМИ водії і пасажири повинні мати один із документів:

• «зелений» або «жовтий» сертифікат у «Дії» про повну вакцинацію або отримання однієї дози; «жовтим» сертифікатом можна користуватися лише у регіонах жовтої «зони»;
  • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, нею можна користуватися у «жовтій» зоні;
  • іноземний сертифікат про повну вакцинацію препаратами, використання яких дозволила ВООЗ;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген — дійсний 72 години.

На дітей до 18 років ці правила не поширюються!

Однак діти від 12 років зобов'язані носити захисні маски.

Чи можна показати COVID-сертифікат про одужання?

Таких сертифікатів в Україні поки немає. Отримання паперової довідки про одужання на даний час не передбачено.

Наразі громадянам, які мають абсолютні протипоказання проти щеплення, рекомендують робити ПЛР або експрес-тест, щоб їздити між областями.

Як працюватиме залізниця?

Паспорт, документ про вакцинацію або негативний тест потрібно буде показати провіднику на вході. Якщо у пасажира немає цих документів, можуть не пустити у поїзд.

Від пасажирів до 18 років документів про щеплення чи тестування не вимагатимуть.