Привітали аграріїв - у Кетрисанівській громаді та на Всеукраїнському форумі

Дата: 19.11.2021 12:53

18 листопада сільський голова Віктор Поліщук з  нагоди Дня працівника сільського господарства відзначив Грамотами Кетрисанівської сільської ради сільгоспвиробників, які, окрім високих показників у діяльності агропідприємств по створенню робочих місць, умов праці для колективів, по сплаті податків, активно долучаються до вирішення соціальних питань територій, а саме:

БЕРГЕРА Сергія Володимировича, голову фермерського господарства “Даманське”;

ІВАШИНУ Володимира Володимировича, голову фермерського господарства “Івашини В.В.”;

ІВАШИНУ Володимира Олексійовича, голову фермерського господарства “Івашини В.О.”;

ЛАНЕЦЬКОГО Віталія Миколайовича, агронома сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Зерно-Бунк”;

НІМЕНКА Сергія Івановича, голову селянського (фермерського) господарства “Булгаківське”;

ПЕЛЕША Миколу Йосиповича, директора сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Червонопілля”;

ПЛЮЩА Василя Гнатовича, голову приватного сільськогосподарського підприємства “Велес”;

РИЖКОВА Володимира Петровича, засновника селянського (фермерського) господарства “Рижков В.П.”

РИЖКОВА Миколу Володимировича, голову селянського (фермерського) господарства “Рижков В.П.”

Цього дня відбувся Всеукраїнський фермерський форум онлайн, до якого долучилися аграрії всієї держави, яких на різних платформах вже на початок форуму було близько тисячі. Традиційно привітали сільгоспвиробників урядовці, народні депутати, голови асоціацій, зокрема Всеукраїнської асоціації територіальних громад.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький ознайомив учасників з діючими у 2021 році програмами, які продовжаться і в 2022 році.

Зокрема це програма, що підтримує агровиробників та промисловість і передбачає 25-відсоткову компенсацію для здешевлення придбання с/г техніки. На даний час у ній задіяні  близько 200 виробників, у переліку - близько 1000 одиниць техніки, яку можна придбати за цією програмою.

Діє програма по здешевленню кредитів, яка розрахована на малих і середніх сільгоспвиробників.

Перший заступник міністра зазначив, що держава орієнтується на підтримку агропідприємств, які створюють робочі місця, зокрема у садівництві, виноградарстві та хмелярстві.

Друга частина форуму була розрахована на діалог - запитання онлайн, безпосередньо із залу, та відповіді на них.

Загалом же високопосадовці акцентували увагу на заслугах держави у відкритті ринку землі та на користі для громад від земельної децентралізації, коли громади почали самостійно нею розпоряджатися.