Кетрисанівська сільська територіальна громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Профілактика пташиного грипу

Дата: 09.12.2021 15:47
Кількість переглядів: 109

Фото без опису

Високопатогенний грип птицігостре високо контагіозне вірусне захворювання, що вражає поголів’я птиці як великих промислових підприємств по вирощуванню птиці так і дрібних селянських господарств.

Грип птиці є надзвичайно  заразною хворобою, яка  може викликати важке захворювання і майже 100% загибель. В першу чергу вражаються кури, індики. Водоплавна домашня птиця менш чутлива до збудника. Захворювання характеризуються зменшенням продуктивності птиці, посинінням гребеня та сережок, загальним пригніченням, набряками, ураженням дихальних органів (хрипким диханням) та шлунково-кишкового тракту (діарея).

Природним резервуаром збудника даного захворювання є дикі мігруючі птахи. Вони поширюють дане захворювання через свою слину, носові секреції і фекалії. Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередні контакти з інфікованою дикою птицею та через контакт із поверхнею (земля, глина чи клітки), або з матеріалами (вода або корм), що були заражені вірусом.

Пташиний грип належить до зооантропозоонозних захворювань, тобто ним можуть захворіти і люди. Люди інфікуються пташиним грипом при тісному контакті з хворими свійськими птахами під час догляду за ними, забою та обробки тушок птиці.

Щоб захистити поголів’я птиці, яке утримується у селянських господарствах необхідно дотримуватись таких 10 основних правил:

  1. здійснювати купівлю – продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі лише за наявності ветеринарних супровідних документів;
  2. інформувати територіальну державну ветеринарну службу про наявність птиці, з метою проведення необхідних профілактичних заходів, а також повідомляти про випадки захворювання та загибелі птахопоголів’я:
  3. на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду та проведення необхідних ветеринарно-профілактичних обробок;
  4. утримувати різні види птиці окремо та окремо від інших тварин;
  5. не допускати сторонніх осіб у місця утримання домашньої птиці;
  6. зберігати корми для годівлі птиці в недоступних для дикої та синантропної птиці місцях;
  7. за необхідності проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;
  8. здійснювати ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і територій де утримується птиця;
  9. проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
  10. дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за птицею (використовувати змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати птицю в рукавичках і т.д.).

У разі появи ознак захворювання чи випадків її масової загибелі птиці, необхідно терміново сповістити Бобринецьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за телефоном (05257) 3-73-51 та Бобринецьку районну державну лікарню ветеринарної медицини (05257) 3-55-64,           вул. Каштанова, 108 м. Бобринець, Кіровоградська обл.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь