Аграрії Кетрисанівської громади турбуються про бронювання сільгосппрацівників
Налагодити діалог з владою – саме такою була мета зборів сільськогосподарських товаровиробників Кетрисанівської громади, які відбулися 3 травня 2023 року.
Ініціатором зборів був сільський голова Віктор Поліщук. Засідання провели за участі керівників виконавчих органів сільської ради та старост старостинських округів. Також до зборів долучився начальник третього відділу Кропивницького РТЦК та СП підполковник Бєлей Володимир Миколайович.
Аграріям розповіли про основні нюанси та технології вирощування сільськогосподарських культур, які прогнози на врожай 2023 року, про ремонт автомобільних доріг на території громади, продовження терміну дії договорів оренди земельних ділянок, необхідність приведення у відповідність використання земель під господарськими будівлями і дворами шляхом укладання договорів оренди землі.
Окремо, заступник сільського голови Дмитро Гурдиш виступив з доповіддю про діяльність благодійної організації «Благодійний фонд «Ради землекористувачів, підприємців та благодійників Кетрисанівської сільської ради». Він зазначив, що до благодійної організації готівкою надійшло 91000 грн у 2022 році та 277000 грн станом на 01 травня 2023 року. З цих коштів використано 154000 грн. на рації та ліки для військових, придбання зарядної станції, музичні супроводи траурних процесій загиблих захисників, допомогу інструментами (лопати, ломи, кирки) оперативному командуванню «Південь», поставку гуманітарної допомоги. Наголошуємо, кожному землекористувачу необхідно не зволікати та сплатити до благодійної організації 30 грн. з 1 га., адже ці кошти дуже потрібні для забезпечення військових за їх запитами.
До сільгоспвиробників звернувся начальник третього відділу Кропивницького РТЦК та СП, підполковник Володимир Бєлей з проханням сприяти явці до відділу військовозобов’язаних громадян, які є працівниками відповідних господарств та відповідально поставитись до цього питання, так як законом передбачена адміністративна відповідальність за невиконання військового обов’язку. Також, він наголосив на необхідності ведення у кожній організації чи підприємстві персонального військового обліку військовозобов’язаних. Володимир Миколайович звернув увагу на важливість активізації всіх сил громади в напрямку виконання завдань з оборони та збереження територіальної цілісності держави і зазначив, що мобілізаційні заходи продовжуються, а вимоги до них посилюються.
Учасники ж зібрання озвучили найбільш проблемні питання, які унеможливлюють їх подальшу господарську діяльність, зокрема, основним і нагальним питанням, яке хвилює аграріїв – є відсутність бронювання.
Сільгоспвиробники скаржилися, що схема бронювання працівників агросектору дуже складна, розгляд документів про бронювання гальмується в найвищих органах влади місяцями і для того, щоб не зірвати посівну кампанію, необхідно бити на сполох. Ті бронювання, які видавалися аграріям минулого року, здебільшого припинили дію в лютому або березні. Водночас нова процедура бронювання не запрацювала повною мірою.
Варто знати, що станом на сьогодні, навіть сільгосппідприємства, які отримали право на бронювання, можуть залишити не більше як половину працівників, й вони мають бути старшими за 35 років.
А люди, які працюють самі на себе, у цій галузі, взагалі не мають права на бронювання.
Депутат Кетрисанівської сільської ради Сергій Бергер зазначив, що аграрії розуміють важливість функціонування військового фронту країни, водночас, питання посівної, якість та вчасність її проходження є питаннями продовольчої безпеки, бо у сільгоспвиробників – свій фронт, їм потрібно вирощувати пшеницю, щоб годувати нашу армію та всіх українців.
Сергій Німенко, депутат Кетрисанівської сільської ради, відзначив, що окрім свого головного завдання – сіяти і вирощувати, хлібороби Кетрисанівської тримають ще й волонтерський фронт, всебічно допомагаючи захисникам, виконуючи мобілізаційні завдання із забезпечення технікою нашої армії.
Депутат Кетрисанівської сільської ради Олексій Цокалов констатував, що комбайнери і трактористи – цінні люди, без яких робота у полях буде неможливою, їх не можна мобілізувати, до того ж в агросекторі завжди не вистачало кваліфікованих працівників, яким можна було доручити серйозне обладнання чи дороговартісну техніку.
Кетрисанівський сільський голова Віктор Поліщук також закликав аграріїв до конструктивного діалогу, і розповів про позитивні ситуації, які, завдяки налагодженій співпраці, дають хороші результати для розвитку громади та обороноздатності країни.
За результатами зустрічі та у контексті озвучених аграріями проблем, в подальшому буде проведена низка нарад та перемовин з органами влади.
Кетрисанівська сільська рада дякує сільгоспвиробникам за підтримку військових та активну участь у вирішенні нагальних питань громади.