Допомога по безробіттю: які мінімальні розміри встановлено з 31 липня цього року?

Дата: 07.08.2023 12:36

Насамперед нагадаємо, що постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) від 31 січня 2020 року № 211, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 20 лютого 2020 року за № 197/34480, мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлено величиною 650 грн. Проте, на період дії карантину та протягом 30 календарних днів після його закінчення, мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено до 1000 грн (постанова правління Фонду від 08 квітня 2020 року № 217). Враховуючи, що останній день дії карантину був 30 червня 2023 року, з 01 липня 2023 року та протягом 30 календарних днів мінімальний розмір допомоги по безробіттю складав 1000 грн. Відповідно з 31 липня 2023 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю складає 650 грн.

Також слід зазначити, що для громадян, яким допомога по безробіттю призначена згідно частини 1 статті 22 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж 7 місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування), мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1800 грн.

Під час воєнного стану для внутрішньо переміщених осіб, які:

є застрахованими особами, мінімальний розмір допомоги по безробіттю складає 1800 грн;

отримали право на допомогу по безробіттю відповідно до частини 2 статті 6 вказаного Закону (ця правова норма регулює питання призначення допомоги для, у тому числі, молоді (до 35 років), що вперше шукає роботу), мінімальний розмір допомоги по безробіттю складає 1000 грн.

Вищевказані постанови правління Фонду можна переглянути на вебсторінці Державного центру зайнятості, перейшовши за посиланням http://surl.li/jnkef

Є питання щодо виплати допомоги по безробіттю, телефонуйте за номерами :+38 (068) 900 11 32 або +38 (093) 478 70 82