Проведені освітянські гостини для керівників закладів освіти в КЗ "Чарівнянський ліцей"
На виконання плану роботи комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кетрисанівської сільської ради 27 грудня 2023 року на базі КЗ “Чарівнянський ліцей ” проведені освітянські гостини для керівників закладів освіти громади з проблеми:“Дорожня карта: конструюємо безпечне сприятливе середовище для навчання дітей в закладах освіти”. Відкриваючи гостини, директор Центру Тетяна Стрельцова окреслила мету і завдання заходу та наголосила на тому, що безпечне середовище - це такий простір, де дитина може навчатися й розвиватися в атмосфері довіри та зростання, а найважливіше- почуватися захищеною. Директор КЗ “ Чарівнянський ліцей ” Галина Арабова наголосила, що кожен педагог має турбуватися про те, щоб освітнє середовище було комфортним для кожної дитини.
У наших умовах поняття “безпечна школа” потребує переосмислення. Під час війни в закладах загальної середньої освіти повинні діяти алгоритми безпеки, зрозумілі для кожного. Саме тому заклади освіти мають створити умови для учнів. Під час заходу директор ліцею презентувала колегам, як саме важливо розуміти те, що всі, хто працює у закладі освіти, має у щоденній комунікації з дітьми створювати для них відчуття безпеки. Аби бути для учнів джерелом відчуття захищеності, упевненості, сталості, слід збалансовувати власний психоемоційний стан, свідомо зміцнювати свій ментальний та емоційний імунітет.
Керівники закладів освіти опрацювали посібник “Про. Безпеку: «безпечна освітня екосистема громади”, який поєднує теоретичний матеріал з практичними рекомендаціями, містить посилання на додаткові ресурси, що можуть допомогти громадам у створенні безпечного освітнього середовища. Опрацьовуючи матеріали, педагоги мали змогу практично пограти в ігри, які можна застосовувати під час перебування дітей у сховищах і які передбачають психологічну стабілізацію дитини а саме : моделююча гра “Безпека учасників освітнього процесу” та симуляційна гра “Безпечний заклад”.
Умови війни можуть створити серйозний психологічний стрес для учасників освітнього процесу, таких як учні, вчителі та інші працівники освітніх закладів. Особливо постраждалими є діти, які відчувають страх, тривогу та неспокій через наявність насильства та інших небезпек. Тому, в наступному блоці заходу практичний психолог ліцею окреслила коло актуальних питань щодо особливостей забезпечення психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах війни та провела вправу “Заряд батарейки”. На завершення учасники гостин були приємно вражені різдвяними вітаннями від педагогічного колективу закладу “Ніч перед Різдвом”. Підсумовуючи захід, керівники закладів освіти відзначили високий рівень організації, актуальність теми освітянських гостин, її практичну спрямованість та значущість.