Кетрисанівська сільська територіальна громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Звіт Кетрисанівського сільського голови за 2021 рік

Дата: 03.04.2025 13:53
Кількість переглядів: 23

ЗВІТ

Кетрисанівського сільського голови Поліщука В.В. за період здійснення повноважень з 10 листопада 2020 року по 31 грудня 2021 року

Завершився перший рік повноважень Кетрисанівської сільської ради восьмого скликання. А тому, відповідно до частини сьомої статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, звітую про свою діяльність, про роботу виконавчих органів сільської ради та про результати діяльності сільської ради.

Сільська рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законами України, указами, постановами і розпорядженнями Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, діє відповідно до Статуту Кетрисанівської сільської територіальної громади Кропивницького району, затвердженого рішенням шостої сесії сільської ради, Регламенту Кетрисанівської сільської ради восьмого скликання та Регламенту виконавчого комітету Кетрисанівської сільської ради восьмого скликання, затверджених рішеннями другої сесії, та інших нормативно-правових актів, а також згідно із затвердженим на сесії планом роботи.

2021 рік був насичений подіями, які вплинули на соціально-економічну ситуацію в країні в цілому та в Кетрисанівській сільській територіальній громаді.

Відповідно до Закону України № 1009-ІХ від 17.11.2020 року “Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій” до Кетрисанівської сільської територіальної громади приєднано шляхом реорганізації 23 сільські ради колишнього Бобринецького району: Апрелівську, Благодатненську, Бобринківську, Буховецьку, Василівську, Веселівську, Верхньоінгульську, Витязівську, Златопільську, Костомарівську, Кривоносівську, Марʼянівську, Миколо-Бабанську, Новомиколаївську, Новоградівську, Олексіївську, Павлогірківську, Рощахівську, Солонцюватську, Сугокліївську, Тарасівську, Федіївську, Чарівнянську.

Площа територіальної громади складає 1,30 тис.км².

Чисельність населення – 12579 осіб, з них:

дітей дошкільного віку – 750;

дітей шкільного віку – 1301;

пенсіонерів – 2573;

усього працездатного населення – 7330;

усього непрацездатного населення – 5473;

усього зайнятого населення – 4412;

усього безробітних – 1228.

Створено виконавчий комітет сільської ради та затверджено кількісний та персональний її склад.

Створено відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів рад, та затверджено їх положення та структуру.

Одне із першочергових завдань сільської ради, на мою думку, це ефективне використання об’єктів комунальної власності. Так, сформовано та затверджено перелік майна комунальної власності Кетрисанівської сільської територіальної громади.

На території Кетрисанівської сільської ради створено 15 старостинських округів, до складу яких входить 73 населені пункти.

Відповідно до статті 141 Конституції України, Виборчого кодексу України, постанови Верховної Ради України від 15 липня 2020 року №795-IХ “Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році”, 25 жовтня 2020 року відбулися чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Обрано 22 депутата сільської ради:

7 депутатів від Кіровоградської обласної організації політичної партії “Слуга Народу”.

2 депутати від Кіровоградської територіальної організації політичної партії “Європейська Солідарність”.

5 депутатів від Кіровоградської обласної організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

3 депутати від Кіровоградської обласної організації політичної партії “Сила і Честь”.

1 депутат від Кіровоградської обласної організації політичної партії “Наш край”.

1 депутат від Кіровоградської обласної організації політичної партії “За майбутнє”.

3 депутати шляхом самовисунення.

В сільській раді утворено 2 депутатські групи:

“Відродження Бобринеччини”, уповноважений представник Бергер Сергій Володимирович;

“Громадська позиція”, уповноважений представник Бичков Сергій Васильович.

Відповідно рішення першої сесії Кетрисанівської сільської ради від        10 листопада 2020 року № 6 утворено:

постійну комісію сільської ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення, якою проведено 13 засідань та розглянуто 177 питань;

постійну комісію сільської ради з питань агропромислового розвитку, земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури, якою проведено 23 засідання та розглянуто 35 основних та 2480 земельних питань;

постійну комісію сільської ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об'єднань громадян та адміністративно-територіального устрою, охорони здоров'я, освіти, культури та спорту, праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення, якою проведено 11 засідань та розглянуто 116 питань.

Активна участь депутатів у роботі пленарних засідань та засідань постійних комісій забезпечує їх результативне проведення. Цьому сприяє вчасне подання матеріалів з питань, що вносяться на розгляд сесії. Відповідно до статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” голова сільської ради забезпечує гласність у роботі ради та її органів, оприлюднює проєкт рішення ради за 10 робочих днів до дати його розгляду з метою прийняття, що здійснюється на виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації”. На сайті сільської ради оприлюднюється й інша публічна інформація.

Рішенням сьомої сесії сільської ради підтверджено членство Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області у Всеукраїнській асоціації громад.

29 вересня 2021 року у рамках Х Міжнародної виставки АгроЕкспо-2021 головою Кіровоградської обласної адміністрації Марією Чорною, Міністром агрополітики та продовольства Романом Лещенко та головою обласного відділення Всеукраїнської асоціації громад Олегом Вєтровим підписано меморандум про співпрацю між Міністерством, Кіровоградською обласною державною адміністрацією та Всеукраїнською асоціацією громад.

Підписання відбулося за моєї участі, як голови Кетрисанівської сільської територіальної громади та члена Правління Всеукраїнської асоціації громад.

Мета і завдання документа – співпраця та об’єднання зусиль для реалізації земельної реформи, зворотній зв’язок про системні проблеми, які є в місцевого самоврядування сільських територій для негайного і своєчасного їх вирішення.

Основною формою роботи сільської ради є забезпечення міжсесійної та сесійної роботи ради. Всього за звітний період проведено 14 пленарних засідань одинадцяти сесій, прийнято 2566 рішень, серед яких земельні питання (2305 рішень); питання формування, уточнення і використання сільського бюджету, питання щодо реорганізації сільських ради, комунальних підприємств, передачі комунального майна, затвердження старост сільської ради, затвердження керівників закладів установ та підприємств, звернення депутаті,  тощо.

 

Протягом звітного періоду депутатами сільської ради було схвалено та підтримано 4 звернення депутатів та 1 депутатський запит:

схвалено звернення депутатів Кетрисанівської сільської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів на постачання та розподілу електричної енергії, постачання та розподілу природного газу;

підтримати вимогу, порушену у депутатському запиті БИЧКОВА Сергія Васильовича, стосовно організації роботи з планування та поводження з ТПВ;

схвалити звернення депутатів Кетрисанівської сільської ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення закриття стаціонарних поштових відділень «Укрпошти» в Кіровоградській області;

схвалити звернення депутатів Кетрисанівської сільської ради до голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, в.о.начальника Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області щодо безперебійного транспортного сполучення на межі Кіровоградської та Миколаївської областей під час ремонту державної автодороги Н-14;

підтримати звернення депутатів Кетрисанівської сільської ради до директора комунального некомерційного підприємства “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області Кіровоградської обласної ради” Олександра ЯРОШЕНКА щодо виділення двох автомобілів екстреної медичної допомоги для обслуговування Кетрисанівської сільської територіальної громади.

Підтримано пропозиції Бобринецького районного суду Кіровоградської області відносно його реорганізації, викладені у зверненні суду від 19 травня 2021 року № 01-38/23/21-вих., щодо створення у місті Бобринець окружного суду або, у разі неможливості створення окружного суду у м. Бобринець, приєднання Бобринецького районного суду Кіровоградської області до Кропивницького окружного суду.

Дані звернення було направлено за належністю.

Робота із зверненнями громадян проводиться в сільській раді відповідно до вимог Закону України “Про звернення громадян”.

За січень-грудень 2021 року до сільської ради надійшло 632 звернення.

Із них: вирішено позитивно – 300, роз'яснено – 311 звернень, знаходяться на розгляді – 20 звернень, 1 – відмовлено у задоволенні.

З Кіровоградської обласної державної адміністрації за січень-грудень 2021 року до сільської ради надійшло 6 контрольних звернень.

Через Кіровоградський регіональний контактний центр надійшло                      100 звернень, з них: через Урядову гарячу лінію – 64 звернень, через гарячу лінію голови ОДА – 36 звернень.

Протягом 2021 року надійшло 23 колективних звернень.

За звітний період надійшло 206 запитів на публічну інформацію.

Мною видано 1189 розпоряджень, які стосуються кадрових питань (1054), роботи сільської ради та її виконавчих органів (135) тощо.

І. Короткі підсумки соціально-економічного розвитку та досягнення громади за 2021 рік:

Стан справ у галузях реального сектору економіки

ПРОМИСЛОВІСТЬ

У 2021 році на території громади працювало 8 підприємств, які здійснювали виробництво промислової продукції. До сільського бюджету промисловими підприємствами сплачено податків на суму 5036,2 тис.грн.

Однією з провідних галузей економіки громади є сільське господарство. На території Кетрисанівської громади діє 4 574 господарств, з них:

  •  зі статусом юридичної особи – 161;

  •  фізичних осіб - підприємців – 126;

  •  одноосібників – 4287.

На території сільської ради діє сільськогосподарський обслуговуючий кооператив ‟Зерно-Бунк”. Члени кооперативу мають можливість здійснювати спільний продаж зернових з метою отримання кращої ціни за рахунок формування більших партій та користуватися послугами з перевезення вантажів.

Із загальної площі території сільської ради сільськогосподарські  угіддя складають 118 828 га,  з них рілля складає 105 214  га,  багаторічні  насадження – 774 га,  пасовища та сіножаті – 12 840 га.

Площа лісових та дерево-чагарникових насаджень складає 4 407 га, у тому числі під полезахисними лісосмугами 3 069 га.

Укладено 181 договір оренди земель сільськогосподарського призначення (рілля) загальною площею 6 305 га з середньою ставкою орендної плати станом на 01 січня 2022 року 2 238 грн./га.

У 2021 році сільською радою проводилась робота по переукладенню договорів оренди землі на 12 % та укладено 23 додаткові угоди загальною площею 871 га, що дозволило збільшити розмір орендної плати на 501 грн./га.

З метою уникнення загрози збільшення вітрових та водних ерозійних процесів на території громади, розвитку тваринництва на селі, у зв’язку із стурбованістю депутатського корпусу ради щодо відсутності пасовищ для  випасання худоби жителів громади, а також за підтримки Кіровоградської обласної державної адміністрації, у 2021 році створено громадські пасовища на території сільської ради, до яких увійшли усі землі сільськогосподарського призначення комунальної власності, не надані у власність і користування, загальною площею 3 325 га.

Станом на 01 січня 2022 року у судовому порядку розглядається                             134 судових справи з питань скасування рішень сільської ради щодо затвердження проектів землеустрою та надання дозволів на розробку проектів землеустрою.

Інспектором з контролю за використанням та охороною земельних ресурсів Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на території сільської ради складено 29 протоколів на 27 осіб, яким накладено штрафи в сумі 390,0 тис. грн.

Бджолярі  громади отримали дотації за бджолосім'ї в сумі 1 038,0 тис.грн.

 

ЖИТЛОВО - КОМУНАЛЬНЕ  ГОСПОДАРСТВО

 

З метою забезпечення потреб населення громади в житлово-комунальних  та  побутових  послугах, забезпечення  необхідного їх рівня та якості сільською радою створено комунальне підприємство ‟Кетрисанівськеˮ, яке об’єднало 5 малих комунальних підприємств, та налічує 29 водогонів у 22 населених пунктах громади, які передано на баланс КП.

У 2021 році за кошти місцевого бюджету комунальним підприємством придбано автогрейдер SEM922 та екскаватор – навантажувач JCB 4CX SITEMASTER на суму 6 831,0 тис. грн., надано фінансову підтримку в сумі                       3 304,0 тис. грн.

Із сільського бюджету використано кошти в розмірі 3 200,0 тис.грн. на співфінансування 50 % робіт державному підприємству ‟Агентство місцевих автомобільних дорігˮ на покращення стану дорожнього покриття автомобільних доріг громади загальною протяжністю 8,1 км. На поточний ремонт доріг громади, оплату за інтернет-зв’язок, на технічне обстеження газових точок використано 99,9 тис. грн.

Для розробки проектів забезпечення водопостачання сіл громади використано 49,6 тис.грн.

На оплату комунальних послуг використано 2 295,6 тис. грн. коштів сільського бюджету.

На озеленення території громади та придбання саджанців дерев витрачено 47,7 тис.грн.  

На виконання Програми цивільного захисту сільської ради на 2021-2025 роки із сільського бюджету використано 80,52 тис.грн., в тому числі 50 тис.грн. субвенції І Державно-пожежно-рятувальному загону Головного управління ДСНС  у Кіровоградській області на придбання паливно-мастильних матеріалів. 

На забезпечення протипожежних заходів сільською радою використано кошти в сумі 237,23 тис.грн., з  них:

- у закладах освіти - 143,53 тис.грн.;

- у закладах охорони здоров’я – 57,1 тис.грн.;

- у закладах культури – 17,8 тис.грн.;

- на соціальний захист – 18,8 тис.грн.

Відкрито першу поліцейську дільницю в громаді, на облаштування якої витрачено кошти сільського бюджету в сумі 221,3 тис. грн., придбано поліцейський автомобіль на суму 636,0 тис.грн., на його реєстрацію використано 21,7 тис.грн.

МІСТОБУДУВАННЯ, ІНФРАСТРУКТУРА, АРХІТЕКТУРА, ЕНЕРГЕТИКА, ЗАХИСТ ДОВКІЛЛЯ

За рахунок субвенції з державного бюджету підключено до Інтернету заклади соціальної сфери у 13-ти населених пунктах громади. Загалом вартість робіт по підключенню склала 1 992,14 тис.грн.

Сільською радою створено сквер відпочинку імені Максима Вербового (військовослужбовця, загиблого в АТО) та розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в с.Олексіївка.

Для актуалізації паспортів місць видалення відходів та внесення змін до обласного реєстру місць видалення відходів сільською радою було заключено договір з державною установою ‟Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”, проведено лабораторні дослідження повітря та грунту в місцях видалення відходів. Здійснено забір проб повітря та ґрунту по 24 місцях та наразі очікуються результати випробувань.

 

Стан справ у соціальній сфері

ОСВІТА

У Кетрисанівській громаді функціонують 23 дошкільних навчальних заклади, вихованням охоплені 229 дітей віком від 3 до 6 років.

Позашкільною освітою у комунальному закладі ‟Будинок дитячої творчості” охоплено 255 вихованців, в комунальній установі ‟Інклюзивно-ресурсний центрˮ – 8 дітей.

Працюють 24 заклади загальної середньої освіти, з них: 2 школи –                           І ступеня, 8 – І-ІІ ступенів та 14 – І-ІІІ ступенів. Навчанням охоплено                   1301 учень.

У 2021 році забезпечено підвіз дітей до навчально-виховних закладів та використано коштів сільського бюджету на паливно-мастильні матеріали та запчастини в сумі 759,49 тис.грн.

В усіх закладах освіти організовано харчування 719 дітей, з них дітей пільгових категорій – 117 осіб. На харчування учнів витрачено 776,55 тис.грн., вартість харчування у середньому на 1 дитину складала 10,36 грн., в закладах дошкільної освіти – 18,02 грн.

Для проведення поточних ремонтів приміщень та покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів у 2021 році використано коштів сільського бюджету у сумі 587,18 тис.грн.

В громаді працює комунальна установа ‟Центр професійного розвитку педагогічних працівників”, працівниками якої у 2021 році проведено семінари-практикуми, вебінари, методичні мейнстрими та онлайн-баркемпи. Вчителі та учні шкіл громади приймали участь у обласних конкурсах та займали призові місця.

На утримання закладів та установ відділу освіти витрачено 86 376,0 тис. грн., з них із державного бюджету – 52 664,2 тис.грн., із сільського бюджету –                33 711,8 тис.грн.

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

Медичне обслуговування населення громади забезпечує комунальне некомерційне підприємство ‟Кетрисанівський центр первинної медико-санітарної допомоги”, до складу якого входять 5 амбулаторій, 7 фельдшерсько-акушерських пунктів та 22 фельдшерських пунктів.

На даний час на підприємстві працює 74 працівника, з них: 6 лікарів,                        17 фельдшерів, 16 медичних сестер, 23 особи молодшого медичного персоналу.

Із 29 пунктів забезпечено медичними працівниками – 17 (у трьох пунктах працюють сумісники). 

У 2021 році виділено кошти (264,0 тис. грн.) на реєстрацію двох автомобілів швидкої допомоги для обслуговування населення громади. Один автомобіль швидкої допомоги отримав "Центр екстренної медицини та медицини катастроф у Кіровоградській області" Кіровоградської облради (базується у місті Бобринець), другий автомобіль у грудні 2021 року отримала сільська рада (пункт базування екстренної медичної допомоги у селі Кетрисанівка).

Сільською радою створено пункт щеплення та центр масової вакцинації, на облаштування яких із сільського бюджету використано 13,2 тис. грн.

Водночас рівень вакцинації серед літніх людей, які є основною групою ризику важкого перебігу COVID-19, залишається низьким. Однією дозою вакциновано 45,9 % людей  віком від 60 років.

На витрати комунальних послуг із сільського бюджету профінансовано КНП в сумі 496,6 тис.грн.

На поточні ремонти закладів охорони здоров’я громади використано                     32,6 тис.грн.

 

КУЛЬТУРА

 

У 2021 році створено комунальний заклад ‟Кетрисанівський базовий сільський будинок культури”, до складу якого входять 29 філій (шт.чисельність – 36,25 шт.од.).

За звітний період комунальним закладом проведено культурно-мистецькі заходи за участю близько 22 тис. відвідувачів.

У громаді діє один народний аматорський колектив ‟Свердлівчанка” та                        86 аматорських формувань.

Творчі колективи громади стали учасниками Покровського ярмарку, що відбувся в рамках Х Міжнародної виставки АгроЕкспо.

Також у 2021 році створено комунальний заклад ‟Публічна бібліотека”, до складу якого входить 32 бібліотеки.

Загальний фонд бібліотек становить 151 179 примірників сумарною вартістю –  1 625, 907 тис.грн.

У 2021 році бібліотечний фонд поповнено на 709 примірників на загальну суму 49,5 тис.грн. за рахунок різних джерел фінансування.

До мережі Інтернет підключено 16 бібліотек громади в рамках проекту Міністерства Цифрової трансформації України “Інтернет-субвенція”.

Для забезпечення ведення в бібліотечних закладах облікових форм                            з основної діяльності використано 16,9 тис.грн.

В бібліотеках громади до державних та ювілейних дат проведено                        1 211 масових заходів, відвідувачами яких були 12 429  користувачів.

Читачі бібліотек громади та заклади культури стали переможцями обласних турів Всеукраїнських дитячих конкурсів.

СПОРТ

У 2021 році в рамках президентського проекту “Активні парки–локації здорової України” відкрито першу серед сіл локацію, де задіяно до занять спортом більше 800 осіб з різних верств населення.

Жителі громади приймали участь у спортивних змаганнях до Всесвітнього дня спорту, провели масову руханку на свіжому повітрі та вибороли перше місце у номінації ‟Наймасовіша руханка”, а також прийняли участь у онлайн-челенджі ‟За здоровий спосіб життя”.

Започатковано щорічну Спартакіаду ‟Краща спортивна команда Кетрисанівської ТГˮ з перехідним кубком громади  (охоплено близько                             200  осіб віком 16+ ).

У 2021 році приймали участь у обласній спартакіаді, де посіли 4-те місце                    з 27-ми сіл району.  В іменних заліках такі результати: шахи - І місце, міні-футбол - І місце та шахмати - ІІ місце.

Впродовж року спортсмени громади брали участь у обласних флешмобах, велопробігах, марафонах та Спартакіаді.

На розвиток фізичної культури та спорту було використано кошти сільського бюджету та кошти, не заборонені чинним законодавством, в сумі 30,0 тис.грн.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

Центр надання адміністративних послуг “Центр Дія”

В сільській раді створено відділ “Центр надання адміністративних послуг ‟Центр Діяˮ, яким забезпечено прийом громадян, зручне і оперативне отримання адміністративних послуг фізичними та юридичними особами. Створено 22 віддалені робочі місця.

У 2021 році до ЦНАПу звернулось 13 786 суб'єктів звернень, з них найбільше  по земельних питаннях - 3 644 особи, з питань державної реєстрації прав на нерухоме майно – 2 320 осіб. Середня кількість адмінпослуг, що надається через ЦНАП, за місяць становить 1 148 послуг.

Запроваджено послугу ‟Замовлення витягу з Державного земельного кадастру” та видано 329 відповідних витягів.

Сільська рада приєдналася до проекту ‟Соціальна громада”, за допомогою якої було успішно подано 2 153 заяви на отримання усіх видів державних допомог, пільг та житлово-комунальних субсидій. Це дало можливість жителям Кетрисанівської громади подавати заяви на отримання соціальної допомоги за місцем їх фактичного проживання, звернувшись безпосередньо до старости села.

Найбільш поширеними є: державна соціальна допомога  малозабезпеченим сім’ям  (632 заяви), допомога на дітей одиноким матерям (387 заяви), житлово-комунальні субсидії (312 заяв), пільги (416 заяв). Останнім часом стала досить поширеною серед населення послуга оформлення компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги (на непрофесійній основі), та фінансується за рахунок місцевого бюджету. У 2021 році надано компенсації в сумі 120,2 тис. грн.

Жителям громади виділено субсидій (ЖКП (природній газ) на суму                     21 722 тис.грн.; субсидій (СГТП (тверде побутове паливо) на суму 1 756 тис.грн.

У 2021 році ЦНАП підключено до комплексної послуги ‟єМалятко” та  прийнято 24 заяви на дану послугу.

ЦНАП працює в Реєстрі територіальної громади, за цей період внесено                 6 339 карток реєстрації особи, крім того зареєстровано 3 043 громадян та видано 1 065 довідок Форми 13.

За рахунок коштів сільського бюджету центру придбано робочу станцію для оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон                       з електронним носієм або паспорта громадянина України у формі картки на суму 338,1 тис. грн.

На території Кетрисанівської громади проживають:

  • 171 учасник АТО/ООС та члени сімей військовослужбовців, які загинули під час участі в АТО/ООС. Загиблих учасників АТО – 12 осіб;

  •  77 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС;

  •  60 ветеранів війни, дітей війни;

  •  46 воїнів - інтернаціоналістів;

  •  176 багатодітних сімей, в  них 639 дітей;

  •  467 осіб з інвалідністю, з них 32 дитини.

Надано одноразову матеріальну допомогу пільговим категоріям населення  на лікування, поховання, на подолання наслідків стихійного лиха в сумі 560,0 тис.грн.

У 2021 році за рахунок державних коштів оздоровилось 14 дітей пільгових категорій (від 7 до 18 років) та за кошти батьків - 95 дітей пільгових категорій.

При виконавчому комітеті Кетрисанівської сільської ради було створено та розпочато роботу опікунської ради з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування). 

Передано у власність 743-ом учасникам АТО земельні ділянки загальною площею 1 458 га. Рішеннями сесії Кетрисанівської сільської ради зарезервовано  24 земельні ділянки загальною площею 71 га, з яких  5-ом учасникам АТО вже передано у власність 6 земельних ділянок загальною площею 7 га.

З метою реалізації прав осіб з інвалідністю, осіб похилого віку та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, у Кетрисанівській громаді створено комунальну установу "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" .

В установі штатна чисельність працівників складає 50 осіб.

У територіальному центрі працює три відділення:

- відділення вдома, в якому на обслуговуванні перебуває 191 особа, послуги яким надає 21 соціальний робітник;

  • відділення стаціонарного догляду для постійного проживання, де на сьогоднішній день отримують послуги 20 осіб похилого віку та осіб                                                       з інвалідністю;

  • відділення організації надання адресної грошової допомоги, яке надає послуги 1 321 особі.

Працівниками установи, надається більше 65 видів соціальних послуг, які отримали 1 530 осіб. За рік надано 26 739 соціальних послуг.

Протягом звітного періоду комунальною установою отримано фінансування видатків на загальну суму  5 863,9 тис. грн. – це видатки на оплату праці, придбання матеріалів і обладнання, утримання підопічних стаціонарного відділення та інше.

Сільською радою подано пропозиції голові ОДА та управлінню регіонального розвитку, містобудування та архітектури щодо можливих земельних ділянок в селі Кетрисанівка для розміщення та побудови сучасного обласного центру комплексної реабілітації для дітей та дорослих осіб                               з інвалідністю.

 

Соціально-правовий захист дітей

 

Для вирішення соціально-економічних проблем, які стосуються дітей, молоді, сім'ї та жінок і створення умов для гармонійного розвитку особистості, подолання кризових явищ у суспільстві, в громаді створено службу у справах дітей та комунальну установу “Кетрисанівський сільський центр соціальних служб”.

На початок 2022 року кількість дитячого населення  Кетрисанівської громади становить 2317 дітей, з них дітей від 6 до 18 років – 1567.

На первинному обліку служби у справах дітей сільської ради перебуває                        45 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які повністю охоплені сімейними формами виховання.

На обліку служби у справах дітей перебуває 25 сімей, в яких виховується                      74 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах, та 15 внутрішньо переміщених дітей із зони проведення ООС, яким надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Службою у справах дітей спільно з працівниками центру соціальних служб, інспекторами ювенальної превенції, поліцейським офіцером громади, проведено 67 рейдів, під час яких здійснено 143 обстеження умов проживання цих сімей та сімей опікунів (піклувальників), прийомних сімей.

У 2021 році одноразову допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення ними 18-річного віку, отримали                        3 особи на суму 5 430 грн.

На квартирному обліку сільської ради перебуває 72 особи (від 16 до                            35 років) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують придбання житла. У 2021 році 5 таких осіб із державного бюджету отримали грошову компенсацію на придбання житла в сумі  1 914, 1 тис.грн.                         (з розрахунку 382,8 тис.грн. на 1 особу).

На обліку у сільському центрі соціальних служб  перебуває 22 сім’ї, де  виховується 63 дитини, які опинилися в складних життєвих обставинах. Їх забезпечено соціальними послугами.

Виконання місцевого бюджету

До загального фонду бюджету Кетрисанівської сільської ради надійшло доходів (без урахування трансфертів)  в сумі 77 887,6 тис. грн., або 101,7% до запланованих показників, у тому числі по основних податках:

- податку на доходи фізичних осіб надійшло 32 807,3 тис. грн. (104,5 % до плану);

         - плати за землю отримано 27 472,9 тис. грн.(97,7% до плану), в тому числі орендної плати за землю – 15 788,8 тис. грн. (105,0%);

         - єдиного податку – 15 425,3 тис. грн. (103,5 % до плану), в тому числі від сільськогосподарських товаровиробників – 11 194,5 тис. грн. (97,9 % до плану).

Перевиконання запланованих надходжень по орендній платі за землю відбулось у зв’язку із укладенням додаткових угод  до договорів оренди зі ставкою орендної плати 12 %.  

Доходи на 1 жителя у 2021 році (загальний та спеціальний фонд) склали 6 185,39 грн., що більше на 574,14 грн. порівняно з доходами у 2020 році                         (5 611,25 грн.).

Не виконання запланованих показників по сплаті за землю (97,7% до плану або недоотримано 634,4 тис.грн.) відбулось у зв’язку із систематичним не поданням до податкового органу в Кропивницькому районі декларації з плати за землю Державним підприємством “Дослідне господарство “Червоний землероб” Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України та відповідно несплаті до бюджету у поточному році (близько 1,3 млн.грн.) та минулих роках (2016-2020) земельного податку з юридичних осіб. Маючи в обробітку 4 932 га землі, що знаходиться у постійному користуванні, підприємство сплачує до місцевого бюджету лише частково податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати працівників.

Акцизного податку від реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та реалізації пального отримано 915,7 тис.грн., що склало 83,5% до плану (недоотримано 181,3 тис.грн.). Податок надходить від реалізації підакцизних товарів, а саме: алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів, скрапленого газу за місцем реалізації цих товарів.

Невиконання запланованих надходжень пояснюється зменшенням надходжень акцизного податку від реалізації підакцизних товарів у 2021 році від найбільших платників податку – КОТП “Кооператор” та Міськкоопторг Бобринецького РСТ – в цілому на 222,5 тис.грн. порівняно з фактичною сплатою податку у 2020 році.

Порівняно з минулим роком, за січень-грудень 2021 року приріст доходів (без трансфертів) загального фонду склав 13,4% (9 218,0 тис. грн.). По податку на доходи фізичних осіб - приріст надходжень 22,3% (5 985,1 тис. грн.), по платі за землю – приріст надходжень 8,0 % (2 041,6 тис.грн.), по  єдиному податку – приріст на 6,3 % (917,9 тис.грн.).

При укладенні нових договорів оренди землі сільською радою застосовується розмір орендної плати 12% від нормативної грошової оцінки землі.

Крім того, Кетрисанівською сільською радою у 2021 році прийнято рішення від 24 червня 2021 року:

- № 1193 Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на території Кетрисанівської сільської ради”;

- № 1196 “Про встановлення розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Кетрисанівської сільської ради”;

- № 1194 “Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Кетрисанівської сільської ради”, відповідно до яких з 01 січня 2022 року збільшуються ставки земельного податку (рілля з 0,6% (середня по території) до 0,7%), орендної плати та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Надходження до спеціального фонду сільського бюджету склали                                             2 392,6 тис.грн., з них:

- екологічний податок – 17,5 тис.грн. (114,9 % до плану);

- кошти за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного зайняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 22,5 тис.грн.;

- власні надходження бюджетних установ – 2 352,6 тис.грн. (102,6%).

Протягом  січня-грудня 2021 року забезпечено фінансування в повному обсязі на оплату праці працівникам бюджетних установ та проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, які споживаються бюджетними установами.

Прострочена кредиторська заборгованість станом на 01 січня 2022 року із вище зазначених виплат відсутня.

Відповідно до вимог Закону України ‟Про публічні закупівлі” головні розпорядники коштів сільського бюджету, підприємства, установи та організації, що належать до комунальної власності територіальної громади, під час здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг використовують систему електронних закупівель ‟РROZORRO”.

Розвиток підприємництва та підтримка малого бізнесу

На території громади зареєстровано 182 фізичні особи - підприємців та                       401 юридичну особу.

У 2021 році розпочато розробку проекту Програми розвитку малого                               і середнього підприємництва на 2022-2024 роки.

Відповідно до Плану діяльності сільської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік підготовлено, оприлюднено та прийнято 24 червня 2021 року наступні регуляторні акти:

рішення № 1193 “Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на території  Кетрисанівської сільської ради”;

рішення № 1194 “Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території  Кетрисанівської сільської ради”;

рішення № 1195 “Про встановлення розмірів ставок єдиного податку на території  Кетрисанівської сільської ради”;

рішення № 1196 “Про встановлення розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території  Кетрисанівської сільської ради”.

Прийняті регуляторні акти оприлюднено на офіційному сайті сільської ради  в мережі Інтернет у встановлений Законом термін.

З метою забезпечення прав та законних інтересів суб’єктів господарювання громад, які увійшли до складу Кетрисанівської сільської територіальної громади після завершення адміністративно-територіальної реформи, постійною комісією сільської ради з питань з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення (далі – Комісія) було здійснено перегляд регуляторних актів щодо їх відповідності вимогам чинного законодавства з урахуванням основних положень законів УкраїниПро засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльностіта “Про адміністративні послуги.

Комісією було переглянуто усі чинні регуляторні акти Кетрисанівської сільської ради та відповідно до протоколу № 10 від 03 листопада 2021 року ухвалено наступне:

111 регуляторних актів відповідають принципам державної регуляторної політики;

23 регуляторні акти не відповідають принципам державної регуляторної політики та потребують скасування.

Тому, рішенням сільської ради від 05 листопада 2021 року № 1992 “Про скасування рішень ради” 23 рішення, що не відповідають принципам державної регуляторної політики, скасовано.

Рівень заробітної плати, зайнятість населення та ситуація на ринку праці

               Специфікою громади є те, що основна частка зайнятого населення працює  в сферах економіки з відносно невеликою заробітною платою, а саме:                              в сільському господарстві, торгівлі. Відсутні великі промислові підприємства.

Рішенням виконкому сільської ради створено робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, якою обстежено                     5 підприємств та у одному з них виявлено порушення трудового законодавства.

Відвідано  суб'єкти господарювання з інформаційно - роз'яснювальною роботою та надання консультацій.

У створеному КП “Кетрисанівське” на нові робочі місця працевлаштовано 41 особу. Заробітна плата працівників підприємства за квітень – грудень 2021 року становить 2 188,4 тис. грн. Станом на 01 січня 2022 року середня заробітна плата на одного працівника становить – 6,6 тис. грн.

Станом на 01 грудня 2021 року за сприяння філії ‟Бобринецький центр зайнятостіˮ працевлаштовано 150 осіб (основна кількість-сезонні працівники). Станом на 01 січня 2022 року на обліку філії перебуває 218 жителів громади.

Заборгованість із виплати заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, внеску до Пенсійного фонду України та обов’язкових платежів до державного та місцевого бюджету підприємствах, установах та організаціях, що здійснюють свою діяльність на території Кетрисанівської сільської ради, відсутня.

За оперативними даними середньомісячна  заробітна плата працівників склала 9 364 грн.

 

Залучення інвестицій з різних джерел фінансування в місцевий розвиток території, реалізація інвестиційних та інфраструктурних проектів та створення в результаті цього нових робочих місць

 

Вжито ряд організаційних заходів інвестиційного спрямування.

Протягом 2021 року отримано трансферти з державного та обласного бюджетів, а саме:

- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості  - 4 049,92 тис.грн;

- субвенція з місцевого бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, – 1 914,095 тис.грн;

- субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 1 038,755 тис.грн;

Залучено кошти державного бюджету для соціально-економічного розвитку області за бюджетними програмами, передбаченими згідно із Законом України “Про державний бюджет України на 2021 рік” в сумі 3 200,0 тис. грн. на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Забезпечено надання інформаційно-консультативної і методичної допомоги виконавчим органам сільської ради, підприємствам, установам, організаціям щодо форми та змісту інвестиційних проектів і проектних заявок, залучення та використання коштів міжнародної технічної допомоги і міжнародних фінансових організацій.

Сільською радою сформовано  6 інвестиційних пропозицій щодо земельних ділянок, які пропонуються  під реалізацію інвестиційних проектів.

Хочу подякувати всім депутатам, головам громад, районній державній адміністрації, виконавчому апарату  за проведену нашу спільну роботу, за підтримку, активну громадську позицію та розуміння. Сподіваюсь, що нас і надалі буде об’єднувати спільна відповідальність перед Кропивницьким районом.

________________________


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь