Звіт Кетрисанівського сільського голови за 2022 рік
Інформація голови Кетрисанівської сільської ради Поліщука В.В. за період здійснення повноважень з 01 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року
Відповідно до статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” я щороку звітую про діяльність Кетрисанівської сільської ради та її виконавчих органів.
На 2022 рік було багато планів та очікувань, але він став особливо складним для нас всіх. 24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України. Все наше життя змінилося, підпорядковуючись воєнному стану. Всі зусилля були спрямовані, щоб налагодити функціонування громади в умовах воєнного стану, максимально підтримати Збройні Сили України. Жителі громади йшли у тероборону, волонтерили, або ж стійко, на повну силу працювали на своєму робочому місці, забезпечували надійний тил.
Цей рік нас всіх змінив, росія хотіла нас роз’єднати і зламати, але ми навпаки, як ніколи згуртувалися і об’єдналися заради спільної мети – Перемоги України.
Ми навчилися допомагати тим, кому гірше, працювати кожен на своєму фронті, відповідаючи на виклики воєнного часу. У громаді були створені добровільні громадські формування, які проводили цілодобові чергування на території Кетрисанівки та старостинських округів.
В перші дні було розгорнуто гуманітарний штаб, який очолює секретар сільської ради Людмила Олексієнко. Він забезпечував першочергові потреби військових, внутрішньо переміщених осіб, які втікаючи від війни оселилися у нашій громаді. Землекористувачі громади створили благодійний фонд.
Перша звістка про загиблого Героя-земляка, який пішов захищати Україну від ворога, надійшла у громаду вже у березні. За час повномасштабної війни з росією, наближаючи для всіх нас Перемогу, свої життя віддали 22 жителі Кетрисанівської громади… Вічна Пам’ять і Слава Героям! Пропоную вшанувати їх хвилиною мовчання. (Хвилина мовчання)
На жаль, війна досі триває, а ворог дуже підступний. Тому в цьому звіті не прозвучить інформація про значні здобутки громади, проте вони були, хоч виклики були і залишаються значними.
Сільська рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законами України, указами, постановами і розпорядженнями Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, діє відповідно до Статуту Кетрисанівської сільської територіальної громади Кропивницького району, Регламенту Кетрисанівської сільської ради восьмого скликання та Регламенту виконавчого комітету Кетрисанівської сільської ради восьмого скликання, затверджених рішеннями сільської ради, та інших нормативно-правових актів, а також згідно із затвердженим на сесії планом роботи.
Площа територіальної громади складає 1,30 тис.км².
На території Кетрисанівської сільської ради створено 14 старостинських округів, до складу яких входить 73 населені пункти. За результатами громадських обговорень затверджено на посаду 12 старост із 14, двох – у квітні 2023 року.
Здійснюють свої повноваження 22 депутата сільської ради:
7 депутатів від Кіровоградської обласної організації політичної партії “Слуга Народу”.
2 депутати від Кіровоградської територіальної організації політичної партії “Європейська Солідарність”.
5 депутатів від Кіровоградської обласної організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.
3 депутати від Кіровоградської обласної організації політичної партії “Сила і Честь”.
1 депутат від Кіровоградської обласної організації політичної партії “Наш край”.
1 депутат від Кіровоградської обласної організації політичної партії “За майбутнє”.
3 депутати шляхом самовисунення.
В сільській раді утворено 2 депутатські групи:
“Відродження Бобринеччини”, уповноважений представник Бергер Сергій Володимирович;
“Громадська позиція”, уповноважений представник Бичков Сергій Васильович.
Відповідно до рішення першої сесії Кетрисанівської сільської ради від 10 листопада 2020 року № 6 утворено:
постійну комісію сільської ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення, якою проведено 9 засідань та розглянуто 160 питань;
постійну комісію сільської ради з питань агропромислового розвитку, земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури, якою проведено 10 засідань та розглянуто 9 основних та 520 земельних питань;
постійну комісію сільської ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об'єднань громадян та адміністративно-територіального устрою, охорони здоров'я, освіти, культури та спорту, праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення, якою проведено 5 засідань та розглянуто 115 питань.
З 24 лютого 2022 року відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено режим воєнного стану.
Відповідно до підпункту 5 пункту 27 розділу X Земельного кодексу України у період дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, в межах України або окремої її місцевості, у якій введено воєнний стан, безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Вищезазначене не поширюються на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам, розташованих на таких земельних ділянках, об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), а також на безоплатну передачу у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування до набрання чинності цим Кодексом (підпункт 5 пункту 27 розділу X із змінами, внесеними згідно із Законом від 19.10.2022 року №2698-IX).
Також, що у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану, закрито доступ до Публічної кадастрової карти.
Активна участь депутатів у роботі пленарних засідань та засідань постійних комісій забезпечує їх результативне проведення. Цьому сприяє вчасне подання матеріалів з питань, що вносяться на розгляд сесії.
Основною формою роботи сільської ради є забезпечення міжсесійної та сесійної роботи ради. Всього за звітний період проведено 7 пленарних засідань шести сесій, прийнято 623 рішення (2021 рік – 2566 рішень, серед яких земельні питання – 464 рішення (2021 рік – 2305 рішень); питання формування, уточнення і використання сільського бюджету, питання щодо реорганізації закладів загальної середньої освіти, комунальних підприємств, передачі комунального майна, затвердження старост старостинських округів сільської ради, уповноважено відділ земельних ресурсів сільської ради здійснювати державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності на території сільської ради, створено інспекцію з благоустрою сільської ради, створено пам’ятки природи, ботанічного та ландшафтних заказників місцевого значення на території Кетрисанівської сільської ради, звернення депутатів, тощо.
Рішенням сьомої сесії сільської ради підтверджено членство Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області у Всеукраїнській асоціації громад.
Протягом звітного періоду депутатами сільської ради було схвалено та підтримано 3 звернення депутатів:
схвалено звернення депутатів Кетрисанівської сільської ради восьмого скликання до Кіровоградської обласної ради та Кіровоградської обласної військової адміністрації щодо відстрочки мобілізації працівників критичних професій сільського господарства;
схвалено звернення депутатів Кетрисанівської сільської ради восьмого скликання до Народного депутата України ІХ скликання Мурдія Ігоря Юрійовича (щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2022 року № 194, а саме надання відстрочки від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час осіб (працівники сільськогосподарських підприємств критичних професій (комбайнерів, трактористів), які не перебувають на військовому обліку військовозобов'язаних);
схвалено звернення депутатів Кетрисанівської сільської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Державної податкової служби України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України та Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо вирішення питання розпаювання земель, своєчасної подачі звітів та сплати податків до сільського бюджету ДП ДГ “Червоний землероб”.
Дані звернення було направлено за належністю.
З початку 2022 року виконавчий комітет сільської ради працював у складі 36-ти його членів.
Рішенням Кетрисанівської сільської ради від 03 серпня 2022 року № 2932 склад виконавчого комітету було змінено на 39 осіб. Так, до складу виконавчого комітету увійшли директори загальноосвітніх закладів Качан Н.П. та Паладій О.М., заступник начальника відділу освіти Різанов М.С.
Рішенням Кетрисанівської сільської ради від 16 грудня 2022 року № 3188 склад виконавчого комітету було зменшено до 31 члена, у зв’язку із реорганізацією посад старост сільської ради.
За звітний період 2022 року підготовлено і проведено 10 засідань виконавчого комітету сільської ради, в ході яких прийнято 215 рішень.
Засідання виконавчого комітету у звітному періоді проводились з дотриманням принципів законності. У зв’язку з впровадженням в Україні правового режиму воєнного стану, всі рішення виконавчого комітету були спрямовані на дотримання інтересів жителів громади.
Зокрема, прийнято Порядок проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб окремих пільгових категорій населення, Порядок надання одноразової матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) та пораненим, які брали (беруть) безпосередню участь у бойових діях або забезпечували (забезпечують) здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії.
З 01 квітня 2022 року було змінено умови праці педагогічним працівникам комунальних закладів відділу освіти сільської ради.
Затверджено структуру КП “Кетрисанівське” у кількості 43,5 штатних одиниць. Передано в тимчасове безоплатне користування військовій частині А1604 с. Чорнобаївка, Херсонської області шкільний автобус марки БАЗ, для перевезення особового складу військової частини на період дії воєнного стану в Україні.
Комунальній установі “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” сільської ради надано право приймати рішення щодо надання соціальних послуг екстрено (кризово).
Затверджено форми припису, протоколу про адміністративне правопорушення у сфері благоустрою, форми посвідчення інспектора з благоустрою.
Подано клопотання на ОВА щодо представлення багатодітної матері до присвоєння почесного звання України “Мати-героїня”.
Затверджено структури комунальних закладів освіти сільської ради.
Звернення
Робота із зверненнями громадян проводиться в сільській раді відповідно до вимог Закону України “Про звернення громадян”.
За січень-грудень 2022 року до сільської ради надійшло 391 звернення.
Із них: вирішено позитивно – 243, роз'яснено – 145 звернень, знаходяться на розгляді – 3 звернення.
З Кіровоградської обласної військової адміністрації за січень-грудень 2022 року до сільської ради надійшло 6 контрольних звернень.
Через Кіровоградський регіональний контактний центр надійшло 23 звернення, з них: через Урядову гарячу лінію – 20 звернень, через Гарячу лінію голови ОВА – 10 звернень.
Протягом 2022 року надійшло 10 колективних звернень.
За звітний період надійшло 54 запита на публічну інформацію.
Мною видано 864 розпоряджень, які стосуються кадрових питань (669), роботи сільської ради та її виконавчих органів (195) тощо.
І. Короткі підсумки соціально-економічного розвитку та досягнення громади за 2022 рік:
З метою створення умов для сталого функціонування підприємств реального сектору економіки, закладів і установ соціальної сфери на основі проведення реформ у різних галузях і сферах діяльності, розвитку міжнародної співпраці та міжрегіонального співробітництва для поліпшення умов життєдіяльності населення та підвищення його добробуту було розроблено Програму економічного і соціального розвитку Кетрисанівської сільської територіальної громади на 2022-2025 роки та затверджено рішенням сесії Кетрисанівської сільської територіальної громади від 22 грудня 2021 року №2314.
Виготовлено звіт про стратегічно-екологічну оцінку та рішенням сімнадцятої сесії восьмого скликання від 16 грудня 2022 року №3065 затверджено проєкт Стратегії розвитку Кетрисанівської сільської територіальної громади (Кіровоградська область) на період до 2027 року. Підготовка цього важливого документа відбувалась за участю представників населених пунктів, які увійшли до складу Кетрисанівської сільської територіальної громади: депутатів, представників місцевого бізнесу, громадських діячів, спеціалістів органів місцевого самоврядування.
Стан справ у галузях реального сектору економіки
Однією з провідних галузей економіки громади є сільське господарство. На території Кетрисанівської громади діє 5 631 господарство, з них:
-
зі статусом юридичної особи – 335;
-
фізичних осіб - підприємців – 281;
-
одноосібників – 5015.
На території сільської ради діє сільськогосподарський обслуговуючий кооператив ‟Зерно-Бунк”. Члени кооперативу мають можливість здійснювати спільний продаж зернових з метою отримання кращої ціни за рахунок формування більших партій та користуватися послугами з перевезення вантажів.
Із загальної площі території сільської ради сільськогосподарські угіддя складають 118 828 га, з них рілля складає 105 214 га, багаторічні насадження – 774 га, пасовища та сіножаті – 12 840 га.
Площа лісових та дерево-чагарникових насаджень складає 4 407 га, у тому числі під полезахисними лісосмугами – 3 069 га.
Укладено 175 договорів оренди земель сільськогосподарського призначення (рілля) загальною площею 6 318 га з середньою ставкою орендної плати станом на 01 січня 2023 року – 2 951 грн/га, що становить 9,88 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
У 2022 році сільською радою проводилась робота по переукладенню договорів оренди землі на 12 % та укладено за 2022 рік 42 додаткові угоди до договорів оренди землі на загальну площу 1838,2697 га. Середній відсоток орендної плати збільшено на 2,44 % та розмір орендної плати збільшився на 713 грн/га (станом на 01 січня 2022 року середній розмір орендної плати становив 7,44 % від нормативної грошової оцінки, що становило 2 238 грн/га). Робота по укладанню додаткових угод з метою збільшення розміру орендної плати за користування землею продовжується.
З метою уникнення загрози збільшення вітрових та водних ерозійних процесів на території громади, розвитку тваринництва на селі, у зв’язку із стурбованістю депутатського корпусу ради щодо відсутності пасовищ для випасання худоби жителів громади, а також за підтримки Кіровоградської обласної державної адміністрації, у 2021 році створено громадські пасовища на території сільської ради, до яких увійшли усі землі сільськогосподарського призначення комунальної власності, не надані у власність і користування, загальною площею 3 325 га.
Станом на 01 січня 2023 року у судовому порядку розглядається 48 судових справ (2021 р. – 134 судових справи з питань скасування рішень сільської ради щодо затвердження проектів землеустрою та надання дозволів на розробку проектів землеустрою розгляд).
В умовах воєнного стану інспекція з контролю за використанням та охороною земельних ресурсів Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на території сільської ради перевірки не здійснювала.
Дотації за бджолосім'ї в 2022 році не надходили.
ТОРГІВЛЯ
На території Кетрисанівської сільської територіальної громади діють 20 магазини КОТП "Кооператор" райспоживтовариства та 34 магазинів фізичних осіб-підприємців. У вільному продажу всі товари першої необхідності (крупи, борошно, макаронні вироби, олія, хліб та хлібобулочні вироби, цукор, сіль, овочі). Цінова ситуація стабільна, в межах середньообласних цін. Дефіциту товарів немає.
Розпорядженням сільського голови від 15 березня 2022 року №42-р створено робочу групу з контролю за ціновою ситуацією на основні продовольчі товари, лікарські засоби та пальне та затверджено її склад.
За 2022 рік було здійснено 15 виїздів робочої групи з метою недопущення несанкціонованого підняття цін. Обстежено 42 магазини у 21 населеному пункті сільської ради.
З підприємцями було проведено роз’яснювальну роботу щодо державного регулювання цін, на товари, що мають істотну соціальну значущість (12 найменувань продовольчих товарів) та встановлення граничного рівня торгівельної надбавки 10% на 7 найменувань продовольчих товарів.
ЖИТЛОВО - КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
З метою забезпечення потреб населення громади в житлово-комунальних та побутових послугах, забезпечення необхідного їх рівня та якості сільською радою створено комунальне підприємство ‟Кетрисанівськеˮ, яке об’єднало 5 малих комунальних підприємств, та налічує 29 водогонів у 22 населених пунктах громади, які передано на баланс КП.
У 2022 році за кошти місцевого бюджету надано фінансову підтримку комунальному підприємству в сумі 5 048,0 тис. грн.
Із сільського бюджету використано кошти в розмірі 299,4 тис.грн. на співфінансування 50 % робіт державному підприємству ‟Агентство місцевих автомобільних дорігˮ на покращення стану дорожнього покриття автомобільних доріг громади загальною протяжністю 3,1 км.
На забезпечення протипожежних заходів сільською радою використано кошти в сумі 277,172 тис.грн, з них:
- у закладах освіти – 117,122 тис.грн;
- у закладах охорони здоров’я – 100,94 тис.грн;
- у закладах культури – 40,5 тис.грн;
- на соціальний захист – 18,61 тис.грн.
На обслуговування поліцейської дільниці в громаді витрачено кошти сільського бюджету в сумі 23,8 тис. грн, з них: 9,1 тис.грн - оплата за Інтернет, 14,7 тис.грн - оплата за електроенергію, яку використовують камери відеоспостереження в рамках виконання заходів сільської комплексної програми профілактики злочинності Кетрисанівської сільської ради на 2021 - 2023 роки.
МІСТОБУДУВАННЯ, ІНФРАСТРУКТУРА, АРХІТЕКТУРА, ЕНЕРГЕТИКА, ЗАХИСТ ДОВКІЛЛЯ
За рахунок субвенції з державного бюджету підключено до Інтернету заклади соціальної сфери у 13-ти населених пунктах громади. Роботи були розпочаті у 2021 та завершені у 2022 році. Загалом вартість робіт по підключенню склала 3 657,54 тис.грн.
На озеленення території громади та придбання саджанців лип кущових витрачено 2,3 тис.грн.
На оплату комунальних послуг (вуличне освітлення) використано 268,4 тис. грн коштів сільського бюджету.
Стан справ у соціальній сфері
ОСВІТА
Для забезпечення дітей Кетрисанівської громади доступною та якісною дошкільною освітою було створено 346 дошкільних місць у закладах дошкільної освіти. У них виховувалося 222 дітей та 26 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом. Позашкільною освітою у комунальному закладі ‟Будинок дитячої творчості” охоплено 345 вихованців, в комунальній установі ‟Інклюзивно-ресурсний центрˮ - 3 дитини.
Продовжують працювати 24 заклади загальної середньої освіти. У 2022 році за відповідними рішеннями шістнадцятої сесії восьмого скликання Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області відбулися зміни типу та найменування закладів загальної середньої освіти, а саме: 14 ліцеїв, 7 гімназій, 3 початкові школи. Навчанням охоплено 1273 дитини.
Забезпечено підвіз дітей до навчальних закладів та використано коштів сільського бюджету на паливно-мастильні матеріали та запчастини в сумі 559,46 тис.грн.
Харчуванням у закладах освіти було охоплено 324 дитини. На харчування учнів витрачено 18, 386 тис.грн, за рахунок надходжень у натуральній формі – 478,3 тис.грн. Вартість харчування у середньому на 1 дитину в закладах загальної середньої освіти складала 13,58 грн, в закладах дошкільної освіти – 15,57 грн.
На утримання закладів та установ освіти відділом витрачено 82767,7 тис. грн, з них із державного бюджету – 50 842,6 тис.грн, із сільського бюджету – 31 925,1 тис.грн.
Для проведення поточних ремонтів приміщень та покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів у 2022 році використано коштів сільського бюджету у сумі 137,8 тис.грн.
У громаді працює комунальна установа ‟Центр професійного розвитку педагогічних працівників”, яка створила та координує діяльність 22 професійних спільнот педагогічних працівників освітніх закладів громади відповідно до напрямків діяльності та предметів викладання. Засідання професійних спільнот проводилися у вигляді семінарів, тренінгів, практичних занять, вебінарів у дистанційних формах. Для налагодження комунікації педагогів діють Viber-спільноти педагогів.
Працівники КУ ‟Центр ПРПП” координували проведення олімпіад та конкурсів для учнів закладів загальної середньої освіти громади. Організовували проведення територіального етапу конкурсів та залучали переможців до участі у обласному етапі.
Всього 129 учнів закладів освіти громади взяли участь у ІІ (територіальному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2022/2023 навчальному році з чотирнадцяти навчальних предметів.
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
Медичне обслуговування населення громади забезпечує комунальне некомерційне підприємство ‟Кетрисанівський центр первинної медико-санітарної допомоги”, до складу якого входять 5 амбулаторій, 7 фельдшерсько-акушерських пунктів та 21 фельдшерський пункт.
На даний час на підприємстві працює 70 працівників, з них: 6 лікарів, 16 фельдшерів, 16 медичних сестер, 22 особи молодшого медичного персоналу.
Із 28 пунктів забезпечено медичними працівниками – 16 (у двох пунктах працюють сумісники).
Діє центр масової вакцинації. Рівень вакцинації серед літніх людей, які є основною групою ризику важкого перебігу COVID-19, залишається низьким. Однією дозою вакциновано 51,2 % людей віком від 60 років.
На витрати комунальних послуг із сільського бюджету профінансовано КНП в сумі 973,7 тис.грн.
КУЛЬТУРА
У громаді функціонує комунальний заклад ‟Кетрисанівський базовий сільський будинок культури”, до складу якого входять 29 філій (шт.чисельність – 36,25 шт.од.).
За звітний період комунальним закладом “Кетрисанівський БСБК” проведено 335 культурно-мистецьких заходів за участю близько 10373 тис. відвідувачів.
Протягом 2022 року клубними закладами громади проведено мітинги, урочистості до державних, професійних свят та пам’ятних дат. У режимі он-лайн заходи не проводились.
Платні послуги клубними закладами не надавалися.
Кількість аматорських колективів громади становить 20 одиниць, з них:
-
вокально-хорових – 2;
-
музичних – 0;
-
театральних – 7;
-
хореографічних – 5;
-
фольклорних – 6.
У громаді діє 1 народний аматорський колектив – фольклорний автентичний колектив “Свердлівчанка” філії “Златопільський СБК”. У 2022 році колектив підтвердив звання “народний”.
Протягом року народний аматорський фольклорний автентичний колектив “Свердлівчанка” філії “Златопільський СБК” взяв участь в Інтернаціональному чемпіонаті з фольклору “Польща-2022” та Інтернаціональному чемпіонаті з фольклору “Грузія-2022” (дистанційно).
У 2022 році кількість любительських об’єднань, клубів за інтересами становить 7 одиниць. Молодіжних любительських формувань – 1. Найбільш масовим є художньо-творчий напрямок. Серед кращих любительських об’єднань – “Сонечко” філії “Витязівський СБК”.
У громаді проживають 38 майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. Найбільш популярним видом є вишивка.
Базовим клубним закладом надавалась методична допомога сільським будинкам культури у вигляді консультацій з основних питань. Проводилися семінари з підвищення кваліфікації клубних працівників. Серед клубних закладів громади розповсюджено 10 сценарно-репертуарних та методичних матеріалів, підготовлених фахівцями Обласного центру народної творчості.
Кошти на ремонт клубних закладів та покращення їх матеріально-технічної бази не виділялися.
У громаді функціонує комунальний заклад ‟Публічна бібліотека”, до складу якого входить 31 бібліотеки-філії.
Загальний фонд бібліотек становить 142 464 примірника сумарною вартістю – 1 806 974,69 грн.
У 2022 році бібліотечний фонд поповнено на 1568 примірників на загальну суму 190 578,11 грн за рахунок різних джерел фінансування.
До мережі Інтернет підключено 20 бібліотек громади в рамках проекту Міністерства Цифрової трансформації України “Інтернет-субвенція”.
Для забезпечення ведення в бібліотечних закладах облікових форм з основної діяльності використано 18,8 тис.грн.
В бібліотеках громади до державних та ювілейних дат проведено 1 115 масових заходів, відвідувачами яких були 10 949 користувачів.
З метою підтримки морально-психологічного стану населення, підвищення рівня національної та культурної свідомості, зміцнення національної єдності та консолідації українського суспільства бібліотекарями структурних підрозділів КЗ “Публічна бібліотека” проводилися просвітницькі та національно-патріотичні заходи. Бібліотекарі займалися активною волонтерською діяльністю. Реалізовано благодійну акцію “БІБЛІО - сушка”, проведено благодійний ярмарок на користь ЗСУ, під час якого зібрали 7 тис. 900 грн, зібрані кошти були перераховані на потреби військовослужбовців.
Читачі КЗ “Публічна бібліотека” взяли активну участь в місцевому та обласному етапах Міжнародного конкурсу дитячої листівки “Дітям світу – сонце й мир!”, Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі “Творчі канікули - 2022”, Всеукраїнському конкурсі “Лідер читання - 2022”.
Читачі бібліотек громади та заклади культури стали переможцями обласних турів Всеукраїнських дитячих конкурсів.
СПОРТ
У 2022 році в рамках президентського проекту “Активні парки–локації здорової України” продовжує функціонувати локація, де задіяно до занять спортом більше 500 осіб з різних верств населення.
Жителі громади приймали участь у спортивних змаганнях до Всесвітнього дня спорту, провели масову руханку на свіжому повітрі та організовували та приймали участь у благодійних спортивних турнірах з футболу, волейболу, баскетболу.
Проведено щорічну Спартакіаду ‟Краща спортивна команда Кетрисанівської ТГˮ з перехідним кубком громади (охоплено близько 200 осіб віком 16+ ).
Впродовж року спортсмени громади брали участь у обласних флешмобах, велопробігах, марафонах та активно волонтерили.
На розвиток фізичної культури та спорту було виділено кошти сільського бюджету та кошти, не заборонені чинним законодавством, в сумі 100,00 тис.грн.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
Центр надання адміністративних послуг “Центр Дія”
В сільській раді функціонує відділ “Центр надання адміністративних послуг ‟Центр Діяˮ, яким забезпечено прийом громадян, зручне і оперативне отримання адміністративних послуг фізичними та юридичними особами. Створено 22 віддалені робочі місця.
У 2022 році до ЦНАПу звернулось 18 846 суб'єктів звернень, з них по земельних питаннях – 520 осіб, з питань державної реєстрації прав на нерухоме майно – 1 266 осіб. Середня кількість адмінпослуг, що надається через ЦНАП, за місяць становить 1 570 послуг.
Запроваджено послугу ‟Замовлення витягу з Державного земельного кадастру” та видано 321 відповідних витягів.
Сільська рада приєдналася до проекту ‟Соціальна громада”, за допомогою якої було успішно подано 3 355 заяв на отримання усіх видів державних допомог, пільг та житлово-комунальних субсидій. Це дало можливість жителям Кетрисанівської громади подавати заяви на отримання соціальної допомоги за місцем їх фактичного проживання, звернувшись безпосередньо до старости старостинського округу.
Найбільш поширеними є такі допомоги: державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям (285 заяви), допомога на дітей одиноким матерям (148 заяв), житлово-комунальні субсидії (484 заяви), пільги (216 заяв). Останнім часом стала досить поширеною серед населення послуга оформлення компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги (на непрофесійній основі), та фінансується за рахунок місцевого бюджету. У 2022 році надано компенсацію в сумі 132,8 тис. грн.
У 2022 році ЦНАП підключено до комплексної послуги ‟єМалятко” та прийнято 16 заяв на дану послугу.
ЦНАП працює в Реєстрі територіальної громади, за цей період внесено 1 048 карток реєстрації особи, крім того зареєстровано 175 громадян та видано 873 довідок Форми 13.
За рахунок коштів сільського бюджету центру придбано робочу станцію для оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон з електронним носієм або паспорта громадянина України у формі картки на суму 338,1 тис. грн.
У 2022 році видано 94 паспортних послуги, з них: видано 23 паспорта громадянина України у формі картки громадянам по досягненню 14 - річного віку. За грудень 2022 року отримано надходжень до бюджету Кетрисанівської сільської ради в сумі 44 372,00 тис. грн.
На території Кетрисанівської громади проживають:
-
171 учасник АТО/ООС та члени сімей військовослужбовців, які загинули під час участі в АТО/ООС. Загиблих учасників АТО – 12 осіб;
-
77 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС;
-
60 ветеранів війни, дітей війни;
-
46 воїнів - інтернаціоналістів;
-
176 багатодітних сімей, в них 639 дітей;
-
484 осіб з інвалідністю, з них 34 дитини.
Надано одноразову матеріальну допомогу пільговим категоріям населення на лікування, поховання, на подолання наслідків стихійного лиха в сумі 876,70 тис.грн.
При виконавчому комітеті Кетрисанівської сільської ради було створено та розпочато роботу опікунської ради з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування).
В зв’язку з введенням в країні воєнного стану було внесено зміни до низки законодавчих актів України та призупинено безкоштовну передачу у власність земельних ділянок державної та комунальної власності. На протязі 2022 року передано у власність 743-ом учасникам АТО земельні ділянки загальною площею 1 458 га. Рішеннями сесії Кетрисанівської сільської ради зарезервовано 24 земельні ділянки загальною площею 71 га, з яких 5-ом учасникам АТО вже передано у власність 6 земельних ділянок загальною площею 7 га.
З метою реалізації прав осіб з інвалідністю, осіб похилого віку та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, у Кетрисанівській громаді створено комунальну установу "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" .
В установі штатна чисельність працівників складає 47 осіб.
У територіальному центрі працює три відділення:
- відділення вдома, в якому на обслуговуванні перебуває 184 особи, послуги яким надають 20 соціальних робітників;
-
відділення стаціонарного догляду для постійного проживання, де на сьогоднішній день отримують послуги 28 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю;
-
відділення організації надання адресної грошової допомоги, яке надає послуги населенню в кількості 1 289 осіб.
Працівниками установи надається більше 65 видів соціальних послуг, які отримали 1 503 особи. За рік надано 26 727 соціальних послуг.
Протягом звітного періоду комунальною установою отримано фінансування видатків на загальну суму 6 166,3 тис. грн. – це видатки на оплату праці, придбання матеріалів і обладнання, утримання підопічних стаціонарного відділення та інше.
Сільською радою подано пропозиції голові ОВА та управлінню регіонального розвитку, містобудування та архітектури щодо можливих земельних ділянок в селі Кетрисанівка для розміщення та побудови сучасного обласного центру комплексної реабілітації для дітей та дорослих осіб з інвалідністю.
За 2022 рік Кетрисанівською сільською територіальною громадою отримано гуманітарну допомогу для потреб внутрішньо переміщених осіб від Міжнародних організацій на суму 250 601 грн (продукти харчування та гігієнічні набори).
Соціально-правовий захист дітей
Для вирішення соціально-економічних проблем, які стосуються дітей, молоді, сім'ї та жінок і створення умов для гармонійного розвитку особистості, подолання кризових явищ у суспільстві, в громаді створено службу у справах дітей та комунальну установу “Кетрисанівський сільський центр соціальних служб”.
На кінець 2022 року кількість дитячого населення Кетрисанівської громади, за оперативними даними, становила 2676 дітей, з них дітей від 6 до 18 років – 1809 дітей.
На первинному обліку служби у справах дітей сільської ради перебувало 39 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які повністю охоплені сімейними формами виховання.
Станом на 31 грудня 2022 року на обліку служби у справах дітей перебувало 23 сім’ї, в яких виховується 65 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та 15 внутрішньо переміщених дітей із зони проведення операції об’єднаних сил, яким надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Службою у справах дітей спільно з працівниками центру соціальних служб, інспекторами ювенальної превенції, поліцейським офіцером громади проведено 64 рейди, під час яких здійснено 120 обстежень умов проживання таких сімей. Окрім того, здійснюється контроль за умовами проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях опікунів (піклувальників).
У 2022 році шість осіб, які досягли 18-річного віку, отримали одноразову допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, на суму 10 860 грн.
На квартирному обліку сільської ради перебуває 74 особи (від 16 до 35 років) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують придбання житла. Протягом 2022 року 3-х дітей з числа сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, рішенням виконавчого комітету Кетрисанівської сільської ради поставлено на квартирний облік.
У 2022 році п’ять осіб з вищевказаної категорії, використали кошти субвенції для придбання житла у сумі 1914,1 тис. грн.
Виконання місцевого бюджету
До загального фонду бюджету Кетрисанівської сільської територіальної громади надійшло доходів (без урахування трансфертів) в сумі 77 302,2 тис. грн, або 96,1% до запланованих показників, у тому числі по основних податках:
податку на доходи фізичних осіб надійшло 32 438,0 тис. грн (103,6 % до плану);
плати за землю отримано 26 675,5 тис. грн (85,9% до плану), в тому числі орендної плати за землю – 19 087,0 тис. грн (112,3%);
єдиного податку – 16 077,6 тис. грн (101,1 % до плану), в тому числі від сільськогосподарських товаровиробників – 11 654,7 тис. грн (103,8 % до плану).
Доходи на 1 жителя у 2022 році (загальний та спеціальний фонд) склали 6 093,39 грн, що менше на 92,0 грн порівняно з доходами у 2021 році (6 185,39 грн).
Не виконання запланованих показників по платі за землю (85,9% до плану або недоотримано 4 377,3 тис.грн) пояснюється наступним:
податкові повідомлення-рішення по сплаті земельного податку за 2022 рік надіслано (вручено) громадянам органом ДПС лише у грудні 2022 року. Тому, земельний податок з фізичних осіб у 2022 році надійшов до бюджету лише частково, а залишок податку надійде у 2023 році;
у зв’язку із систематичним не поданням до податкового органу в Кропивницькому районі декларації з плати за землю Державним підприємством “Дослідне господарство “Червоний землероб” Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України та відповідно несплаті до бюджету у поточному році (близько 1,3 млн.грн) та минулих роках (2016-2021) земельного податку з юридичних осіб. Маючи в обробітку 4 932 га землі, що знаходиться у постійному користуванні, підприємство сплачує до місцевого бюджету лише частково податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати працівників.
Перевиконання запланованих надходжень по орендній платі за землю відбулось у зв’язку із укладенням додаткових угод до договорів оренди зі ставкою орендної плати 12 %.
Акцизного податку від реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та реалізації пального отримано 1 284,3 тис.грн, що склало 97,5% до плану (недоотримано 32,7 тис.грн). Податок надходить від реалізації підакцизних товарів, а саме: алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів, скрапленого газу за місцем реалізації цих товарів.
Невиконання запланованих надходжень пояснюється зменшенням надходжень акцизного податку від реалізації пального у 2022 році (лише 27,2%) порівняно з 2021 роком.
За січень-грудень 2022 року, порівняно з минулим, надійшло менше доходів (без трансфертів) загального фонду на 0,8% (585,4 тис. грн). По податку на доходи фізичних осіб відбувся приріст надходжень на 1,1% (369,3 тис. грн), по платі за землю – спад надходжень на 2,9 % (797,4 тис.грн), по єдиному податку – приріст на 4,2 % (652,2 тис.грн).
Крім того, Кетрисанівською сільською радою у 2022 році прийнято рішення:
від 30 вересня 2022 року № 3001 “Про внесення змін до рішення Кетрисанівської сільської ради від 24 червня 2021 року № 1193 “Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на території Кетрисанівської сільської ради”;
від 30 вересня 2022 року № 3002 “Про внесення змін до рішення Кетрисанівської сільської ради від 24 червня 2021 року № 1196 “Про встановлення розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Кетрисанівської сільської ради”.
Надходження до спеціального фонду бюджету сільської територіальної громади склали 6 334,6 тис.грн., з них:
екологічний податок - 16,9 тис.грн (102,4 % до плану);
власні надходження бюджетних установ – 6 317,7 тис.грн (102,5%).
Протягом січня-грудня 2022 року забезпечено фінансування в повному обсязі на оплату праці працівникам бюджетних установ та проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, які споживаються бюджетними установами.
Прострочена кредиторська заборгованість станом на 01 січня 2023 року із вище зазначених виплат відсутня.
Відповідно до вимог Закону України ‟Про публічні закупівлі” головні розпорядники коштів сільського бюджету, підприємства, установи та організації, що належать до комунальної власності територіальної громади, під час здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг використовують систему електронних закупівель ‟РROZORRO”.
Протягом 2022 року отримано трансферти з державного та обласного бюджетів, а саме:
освітня субвенція з державного бюджету – 49 290,5тис.грн;
субвенція з обласного бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 216,6 тис.грн;
субвенція з обласного бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 28,2 тис.грн;
субвенція з обласного бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду – 1,2 тис.грн.
Розвиток підприємництва та підтримка малого бізнесу
На території громади зареєстровано 185 фізичних осіб - підприємців та 335 юридичних осіб.
Рішеннями сьомої сесії восьмого скликання від 24 червня 2021 року:
№ 1192 “Про встановлення транспортного податку на території Кетрисанівської сільської ради”;
№ 1193 “Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на території Кетрисанівської сільської ради”,
№ 1194 “Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Кетрисанівської сільської ради”;
№ 1195 “Про встановлення розмірів ставок єдиного податку на території Кетрисанівської сільської ради”;
№ 1196 “Про встановлення розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Кетрисанівської сільської ради” затверджені нові ставки податку, що діють з 01 січня 2022 року.
У 2022 році підготовка проєктів регуляторних актів не проводилась.
Проведено повторне відстеження результативності вищезазначених регуляторних актів з 07 по 21 листопада 2022 року. Звіт оприлюднено на офіційному веб-сайті в розділі ''Регуляторна політика''.
Рішенням сімнадцятої сесії Кетрисанівської сільської ради від 16 грудня 2022 року №3079 затверджено План-графік відстеження результативності дії діючих регуляторних актів Кетрисанівської сільської ради на 2023 рік. Вищевказаний План-графік розміщено на офіційному веб-сайті.
На офіційному сайті Кетрисанівської сільської територіальної громади розміщено оголошення про проведення конкурсного відбору бізнес-проєктів суб’єктів малого та середнього підприємництва для отримання фінансової підтримки через Регіональний фонд підтримки підприємництва у Кіровоградській області на 2022 рік.
Рівень заробітної плати, зайнятість населення та ситуація на ринку праці
Специфікою громади є те, що основна частка зайнятого населення працює в сферах економіки з відносно невеликою заробітною платою, а саме: в сільському господарстві, торгівлі. Відсутні великі промислові підприємства.
Рішенням виконкому сільської ради створено робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. Відвідано суб'єкти господарювання з інформаційно - роз'яснювальною роботою та надання консультацій.
Протягом 2022 року в громаді створено 9 нових робочих місць.
Станом на 01 січня 2023 року за сприяння філії ‟Бобринецький центр зайнятостіˮ працевлаштовано 119 осіб, з них ВПО - 7 (основна кількість-сезонні працівники). На обліку філії за 2022 рік перебувало 243 жителі громади, з них 32 особи, що перемістились з інших областей.
Для внутрішньо переміщених осіб, які звернулися до служби зайнятості по допомогу в пошуку роботи, проводяться семінари, лекції, де учасники заходу разом з фахівцями обговорюють шляхи пошуку роботи та отримують поради щодо успішного проходження співбесіди з роботодавцем. Також проінформовано про електронні можливості служби зайнятості та особливості роботи з ними, зокрема через інтернет-ресурси ДСЗ “Єдине соціальне середовище зайнятості”, персональні кабінети шукачів роботи та чат-бот від служби зайнятості.
Заборгованість із виплати заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, внеску до Пенсійного фонду України та обов’язкових платежів до державного та місцевого бюджету на підприємствах, установах та організаціях, що здійснюють свою діяльність на території Кетрисанівської сільської територіальної громади, відсутня.
Залучення інвестицій з різних джерел фінансування в місцевий розвиток території, реалізація інвестиційних та інфраструктурних проектів та створення в результаті цього нових робочих місць
24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 було введено воєнний стан по всій території країни. У зв’язку з цим, протягом 2022 року не було залучено коштів державного бюджету для соціально-економічного розвитку за бюджетними програмами, передбаченими згідно з Законом України “Про державний бюджет України на 2022 рік”.
Забезпечено надання інформаційно-консультативної і методичної допомоги виконавчим органам сільської ради, підприємствам, установам, організаціям щодо форми та змісту інвестиційних проектів і проектних заявок, залучення та використання коштів міжнародної технічної допомоги і міжнародних фінансових організацій. За 2022 рік Кетрисанівською сільською територіальною громадою отримано гуманітарну допомогу для потреб внутрішньо переміщених осіб від Міжнародних організацій на суму 250 601 грн (продукти харчування та гігієнічні набори).
Оновлено бази даних для потенційних інвесторів, а саме, земельних ділянок типу "Greenfield" і "Brownfield" та іншої промислової нерухомості; діючих компаній, які можуть виступати як партнери, постачальники тощо для потенційних інвесторів; компаній з іноземними інвестиціями, які діють у регіоні. Здійснюється підготовка переліку потенційних об'єктів інвестування, які можуть бути запропоновані на розгляд інвесторам.
На території населених пунктів громади сформовано перелік вільних площ об’єктів комунальної власності, які можуть пропонуватись на правах оренди відповідно до умов постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2022 року №634 суб’єктам підприємництва, що переміщуються із регіонів, де ведуться бойові дії та/або є така загроза, на територію Кіровоградської області для релокації своїх виробництв.
________________________