Кетрисанівська сільська територіальна громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

5 травня весь світ відзначає Міжнародний день легеневої гіпертензії.

Дата: 30.04.2025 10:06
Кількість переглядів: 50

Фото без опису

5 травня весь світ відзначає Міжнародний день легеневої гіпертензії. Цей день обрано не випадково, оскільки це річниця смерті першої дитини в Іспанії від легеневої гіпертензії. Випадок трапився понад 30 років тому.

Вперше Міжнародний день легеневої гіпертензії відзначили 5 травня 2012 р. в Мадриді.

Протягом травня проводяться активності спрямовані на підвищення обізнаності суспільства про рідкісне захворювання – легеневу гіпертензію, про важливість ранньої діагностики, потреби пацієнтів у пожиттєвому дороговартісному лікуванні, реабілітації, для покращення якості їх життя.

В Україні активності проводяться Благодійним фондом «Сестри Даліли» та ГО «Асоціація рідкісного захворювання України - легенева гіпертензія» (PHURDA).

Легенева гіпертензія (ЛГ) – рідкісне захворювання легень, яке призводить до серцево-судинної недостатності, трансплантації серця та легень або ж смерті. Лікування є дороговартісним та пожиттєвим. Тривалість життя без лікування до 3-х років.

Люди різного віку та етнічного походження страждають на цю хворобу, хоча вона частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.

Симптоми: задишка, запаморочення, швидка втомлюваність, посиніння пальців, губ та обличчя, втрата свідомості.

ЛГ вражає 15–50 осіб на мільйон людей.

У Європі приблизно 35 000 людей живуть з ЛГ.

За даними Міністерства охорони здоров'я України, в Україні зареєстровано – 612 пацієнтів з ЛГ.

В Україні існує державна програма, в межах якої щороку ДП «Медичні закупівлі України» забезпечує лікарні препаратами для пацієнтів із легеневою гіпертензією, які надаються їм безоплатно. Однак, це лише 4 лікарських засоби, які доступні для пацієнтів в Україні. Тоді як в світі доступно 14 препаратів. Поставки закуплених препаратів в Україні часто затримуються, що негативно впливає на стан здоровя, тривалість життя пацієнтів.

Через війну в Україні пацієнти із легеневою гіпертензією тікали за кордон, де розпочали лікування лікарськими засобами, які в Україні недоступні. Через що навіть при бажанні повернутися на Батьківщину, пацієнти позбавлені цієї можливості.

Допомогою та захистом інтересів пацієнтів із легеневою гіпертензією в Україні займається Благодійний Фонд «Сестри Даліли», а також ГО «Асоціація рідкісного захворювання України - легенева гіпертензія» (PHURDA). Для пацієнтів та членів їх сімей працює гаряча лінія служби підтримки +38 097 151 09 01, де можна отримати інформацію про підтримку лікарськими засобами, медичним обладнанням, юридичну консультацію.

За підтримки цих спільнот, у лютому 2024 року на базі відділення дитячої кардіохірургії Лікарні Святого Миколая у м. Львові відкрився Центр легеневої гіпертензії для дітей (Центр). У Центрі дітям із легеневою гіпертензією безоплатно надають амбулаторну та стаціонарну допомогу. Зокрема, здійснюють інвазивну діагностику захворювання, а саме – катетеризацію. Контактна інформація про Центр: м.Львів, вул.Пилипа Орлика, 4, керівниця Центру – Пастернак Ольга Володимирівна, тел. 098 348 40 78.

Також в Україні діє Центр легеневої гіпертензії для дорослих при Інституті кардіології ім. М.Д.Стражеска. Контактна інформація про Центр: м.Київ, вул.Святослава Хороброго, 5, провідний науковий співробітник – Радченко Ганна Дмитрівна, тел. 066 712 84 05.

 

ДОВІДКА:

Контакти БФ «Сестри Даліли»:

Фейсбук PHURDA: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008303044326


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь